Technologie » Komputery

Kaspersky Lab jako jedyna z 35 firm pokonała trola patentowego – IPAT

Kaspersky Lab jako jedyna z 35 firm pokonała trola patentowego – IPAT
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje, że wygrał proces z trolem patentowym IPAT (Information Protection and Authentication of Texas).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Trzy i pół roku temu IPAT pozwał Kaspersky Lab oraz 34 inne firmy z branży IT i oprogramowania antywirusowego za rzekome naruszenia patentowe dotyczące technologii monitorowania programów i danych. Wszystkie firmy, które uległy amerykańskiemu trolowi patentowemu (łącznie z takimi gigantami jak Microsoft, Symantec, McAfee), muszą teraz płacić do 5 milionów dolarów rocznie na rzecz RPX –organizacji zajmującej się wykupywaniem patentów lub praw patentowych w celu ochrony swoich klientów, która zaoferowała pomoc w związku z procesem wytoczonym przez IPAT.      

Kaspersky Lab zaprezentował jednoznaczne stanowisko w tej sprawie: nie zamierzał ulec presji ze strony IPAT i odrzucał wszystkie oferowane przez niego propozycje ugody oraz umowy licencyjne. W czerwcu 2012 r., po ponad trzech latach konfrontacji i sporów sądowych, IPAT niechętnie przyznał się do porażki po tym, jak amerykański Sąd Okręgowy dla Wschodniego Okręgu Teksasu orzekł na korzyść Kaspersky Lab. Co więcej, sąd przychylił się do prośby o wydanie orzeczenia bez możliwości wytoczenia ponownego powództwa o to samo roszczenie.

Komentując zwycięstwo Kaspersky Lab, Jewgienij Kasperski, dyrektor generalny i współzałożyciel firmy, powiedział: "To ogromne osiągnięcie. W 2008 roku powiedziałem naszym prawnikom, że nie cofniemy się – pójdziemy do sądu i będziemy walczyć. To była nasza pierwsza bitwa sądowa związana z patentami i postanowiliśmy, że będziemy bronili naszych praw. Teraz zastanawiamy się, czy nie przeprowadzić kontrataku na troli patentowych, którzy nie tylko wyłudzają pieniądze, ale – co ważniejsze – zagrażają postępowi technologicznemu!"
 
Główny doradca ds. własności intelektualnej w Kaspersky Lab, Nadieżda Kaszczenko, powiedziała: "Proces ten był niesamowicie czasochłonny dla mojego zespołu i naszych prawników, którzy codziennie borykali się z licznymi problemami, starając się opracować i zrealizować skuteczną linię obrony. To wszystko tylko zwiększyło naszą determinację, aby zwalczać troli patentowych".  

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »