Firma » Biznes

Kaspersky Lab mianuje Anastazję Lauterbach na członka Zespołu Doradców ds. Rozwiązań Mobilnych

Kaspersky Lab informuje, że 9 września 2013 r. dr Anastazja Lauterbach została mianowana przez Jewgienija Kasperskiego niezależnym dyrektorem w Zespole Doradców ds. Rozwiązań Mobilnych w Kaspersky Lab.

Do niedawna dr Lauterbach pełniła funkcję starszego wicedyrektora działu Global Business Operations Europe w firmie Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), będącej światowym liderem w dziedzinie 3G, 4G i technologii bezprzewodowych nowej generacji, nadzorując działalność Qualcomm w Europie, jak również kierując ekspansją Qualcomm na rynkach wschodnioeuropejskich i tureckim. Zanim związała się z Qualcomm, dr Lauterbach pełniła przez 14 lat różne strategiczne i operacyjne funkcje w Deutsche Telekom, Daimler Chrysler Financial Services, McKinsey & Company oraz Munich Reinsurance Company.      

 

Dr Lauterbach mieszka w Niemczech. Obecnie działa w Radach Nadzorczych i Zespołach Doradców w kilku amerykańskich i europejskich firmach technologicznych oraz jest dyrektorem D&B (NYSE: DNB) - największego na świecie źródła informacji handlowych dotyczących firm.

 

„Liczba mobilnych zagrożeń gwałtownie wzrosła w 2012 r. Niestety, trend ten utrzymał się również w tym roku” – powiedział Jewgienij Kasperski. „Oprócz tradycyjnych cyberprzestępców, którzy tworzą szkodliwe oprogramowanie atakujące urządzenia mobilne w celu kradzieży pieniędzy, obecnie działają również haktywiści oraz ugrupowania sponsorowane przez rządy, którzy rozwijają szkodliwe oprogramowanie przeznaczone do kradzieży poufnych informacji. Te nowe zagrożenia stanowią poważne wyzwanie dla branży bezpieczeństwa i naszej firmy”.

 

„Jako prawdziwie innowacyjna firma nieustannie inwestujemy w badania i rozwój, a w naszym dziale badawczo-rozwojowym pracuje prawie 1 000 osób na całym świecie” – powiedział Nikołaj Griebeinnikow, dyrektor ds. technicznych w Kaspersky Lab. „Dostrzegamy dziś ogromny potencjał w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, dlatego wzmacniamy nasz zespół, zapraszając Anastazję Lauterbach do Zespołu Doradców ds. Rozwiązań Mobilnych. Jej bogate doświadczenie dotyczące rynku mobilnego, cyfryzacji biznesu oraz globalnej strategii i operacji wniesie nieoceniony wkład do firmy Kaspersky Lab, która wprowadza na rynek nowe produkty związane z urządzeniami mobilnymi i rozwija się na rynku międzynarodowym”.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »