Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Kaspersky Lab nagradza młode talenty

Kaspersky Lab informuje o wyłonieniu zwycięzców globalnego projektu edukacyjnego ‘CyberSecurity for the Next Generation 2013’.

W finale, na Uniwersytecie Londyńskim Royal Holloway, nagrody otrzymali: Firman Azhari z Instytutu Technologii w Bandung, Indonezja (pierwsze miejsce); Dusan Repel z Uniwersytetu w Plymouth, Wielka Brytania (drugie miejsce) oraz Iwan Gulenko z Uniwersytetu technicznego w Monachium, Niemcy (trzecie miejsce).

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Zwycięskie trio zostało wyłonione spośród 14 finalistów z Ameryki Północnej, Ameryki Południowej, Azji, Europy oraz Rosji i Wspólnoty Niepodległych Państw, którzy wzięli udział w wielkim finale odbywającym się w dniach 24-27 czerwca 2013 r. na Uniwersytecie Londyńskim Royal Holloway, gdzie artykuły studentów zostały ocenione przez komitet programowy składający się z ekspertów z Kaspersky Lab, profesorów specjalizujących się w bezpieczeństwie IT oraz osób decyzyjnych z branży IT. Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody.

 

Zwycięzca CSNG 2013, student z Indonezji, Firman Azhari, zrobił wrażenie na jury swoim projektem “Wykrywanie luk w zabezpieczeniach indonezyjskich aplikacji NFC”, który skupiał się na ochronie płatności internetowych oraz danych dotyczących tożsamości użytkowników. Firman przeanalizował poziomy ochrony kart NFC i zaproponował rozwiązanie problemów z ochroną – od wykrywania do prewencji – przy użyciu aplikacji mobilnych zwanych „NFC Inspector” i małych urządzeń przenośnych do analizy systemów NFC zwanych „AZlyzer”.

 

Projekt CyberSecurity for the Next Generation świadczy o zaangażowaniu Kaspersky Lab w edukację utalentowanych młodych ludzi z całego świata, którzy wiążą swoją karierę z bezpieczeństwem IT. Konferencje CSNG odbywają się na głównych uniwersytetach na całym świecie i obejmują konkursy, sesje naukowe, wykłady znanych ekspertów oraz spotkania integracyjne.

 

„Jestem bardzo zadowolony z tej nagrody! Ciężko pracowałem nad moim projektem i cieszę się, że komisja oceniła go wysoko. Ta konferencja to naprawdę wielka szansa i teraz jestem jeszcze bardziej zdeterminowany do kontynuowania studiów i związania swojej przyszłość z dziedziną bezpieczeństwa IT!” – skomentował Firman Azhari, zwycięzca CSNG 2013, student Instytutu Technologii w Bandung, Indonezja.

 

“Cyberzagrożenia pojawiają się w zastraszającym tempie i niestety nie zanosi się, by doszło do spowolnienia aktywności cyberprzestępców. Dlatego konieczne jest zapewnienie młodszemu pokoleniu wysokiej jakości wykształcenia z dziedziny IT. Chcielibyśmy, aby każdy młody specjalista w każdej dziedzinie zrozumiał powagę bezpieczeństwa IT. Jednocześnie pragniemy, aby młodzi specjaliści ds. IT zrozumieli sytuację, jaka ma miejsce w cyberświecie, i zostali przeszkoleni do walki ze wszystkimi zagrożeniami. Inicjatywy, takie jak CyberSecurity for the Next Generation, pomagają w osiągnięciu tego celu” – powiedział Vieniamin Ginodman, dyrektor programów edukacyjnych, Kaspersky Lab.

 

Informacje o Uniwersytecie Londyńskim Royal Holloway

Royal Holloway jest jednym z czołowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii, który może się poszczycić wybitną historią badań i innowacyjnego nauczania z międzynarodowym podejściem. Information Security Group w Royal Holloway jest jednym z pierwszych akademickich centrów przodujących w badaniach nad bezpieczeństwem sieciowym w Wielkiej Brytanii. ISG jest wyróżniającą się na świecie interdyscyplinarną grupą badawczą zajmującą się analizą i edukacją w zakresie bezpieczeństwa informacji i jest jedną z największych akademickich grup ds. bezpieczeństwa informacji na świecie. Ostatnio ISG otrzymał zezwolenie na prowadzenie studiów doktoranckich w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego, dzięki czemu Royal Holloway jest rozpoznawany jako brytyjskie akademickie centrum przodujące w badaniach nad bezpieczeństwem.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »