Firma » Biznes

Kaspersky Lab podejmuje współpracę z firmą Marsh w celu rozszerzenia rynku ubezpieczeń o audyty

Kaspersky Lab podejmuje współpracę z firmą Marsh w celu rozszerzenia rynku ubezpieczeń o audyty
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab oraz Marsh — lider w dziedzinie pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem — podpisali protokół ustaleń obejmujący ubezpieczanie organizacji przemysłowych.

Pierwszy krok w ramach partnerstwa będzie dotyczył współdziałania w zakresie audytu cyberbezpieczeństwa, łącznie z usługami wstępnej analizy i dochodzenia po incydencie, w celu umożliwienia korekty składek ubezpieczeniowych w następstwie incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa w dużych przedsiębiorstw przemysłowych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Chociaż umowa będzie początkowo dotyczyła w szczególności firm rosyjskich, plany na przyszłość Kaspersky Lab oraz Marsh obejmują rozszerzenie partnerstwa na skalę globalną, a tym samym świadczenie tego istotnego zakresu usług organizacjom na całym świecie. Umowę podpisano podczas 5 międzynarodowej konferencji Kaspersky Lab „Industrial Cybersecurity: The Guard of Technological Progress”.

Ubezpieczenie od cyberryzyka przemysłowego szybko staje się nowym i kształtującym się globalnym trendem w zakresie zarządzania ryzykiem dla przedsiębiorstw przemysłowych, dlatego firma Marsh zamierza wyjść naprzeciw temu zapotrzebowaniu poprzez oferowanie dużym przedsiębiorstwom oraz firmom z sektora publicznego rozwiązań ubezpieczeniowych oraz specjalistycznej metody szacowania potencjalnych strat. Podpisując protokół ustaleń z firmą MARSH, Kaspersky Lab podejmuje się współpracy z tą firmą ubezpieczeniową w zakresie tworzenia ekspertyz dla wstępnych analiz bezpieczeństwa przedsiębiorstw oraz przeprowadzania pełnych audytów cyberbezpieczeństwa. Celem memorandum jest również włączenie ekspertów z Kaspersky Lab do prac dochodzeniowych oraz analizy cyberincydentów w celu dostosowania roszczeń ubezpieczeniowych.        

Według raportu Kaspersky Lab skutki incydentów naruszenia cyberbezpieczeństwa kosztowały duże organizacje przemysłowe średnio 497 000 dolarów w zeszłym roku. Koszty te obejmowały uszkodzenie sprzętu, utratę informacji handlowych, różnego rodzaju zakłócenia procesu produkcyjnego, a w niektórych przypadkach przyczyniły się nawet do czasowego zatrzymania produkcji. Potencjalne szkody finansowe i operacyjne stanowiły potężny argument na rzecz ubezpieczenia na wypadek cyberincydentów dla organizacji przemysłowych we wszystkich państwach.

Właściwa ocena ryzyka cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach przemysłowych to zadanie, które firma Marsh rozwiązuje dla klientów na całym świecie. Współpraca z Kaspersky Lab pozwala nam zwiększyć przygotowanie naszych klientów na incydenty naruszenia cyberbezpieczeństwa i uzyskać profesjonalną pomoc od czołowych na świecie ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informacji — powiedział Armen Giulumian, wiceprezes Marsh, Rosja.

Wszechstronna analiza ryzyka umożliwia firmom szybkie i sprawne podejmowanie decyzji zarządczych. Od 20 lat chronimy naszych klientów przed cyberzagrożeniami oraz wyrafinowanymi cyberincydentami, dlatego wiemy, jak należycie ocenić zagrożenia dla infrastruktury krytycznej. Nasza specjalistyczna wiedza w tej dziedzinie pomoże agentom ubezpieczeniowym Marsh w dokładnej ocenie ryzyka dla firm z sektora publicznego i przemysłowego, jak również innych organizacji – w celu uzyskania najbardziej szczegółowej analizy incydentów naruszenia bezpieczeństwa – skomentował Andriej Suworow, dyrektor ds. rozwoju biznesu, dział bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej, Kaspersky Lab.

Informacje o firmie Marsh

Marsh to globalny lider w dziedzinie pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem. Firma posiada 30 000 pracowników, którzy doradzają klientom indywidualnym i biznesowym niezależnie od wielkości w ponad 130 państwach. Marsh stanowi spółkę zależną należącą w całości do Marsh & McLennan Companies (NYSE: MMC), czołowej firmy na świecie świadczącej profesjonalne usługi w zakresie ryzyka, strategii i zasobów ludzkich. Posiadając roczne przychody powyżej 13 miliardów dolarów amerykańskich oraz ponad 60 000 pracowników na całym świecie, MMC pomaga klientom poruszać się w coraz bardziej dynamicznym i złożonym środowisku za pośrednictwem czterech firm. Oprócz Marsh, MMC posiada również spółkę córkę Guy Carpenter, która opracowuje zaawansowane strategie dotyczące ryzyka, reasekuracji i kapitału, pomagające klientom osiągać rentowny rozwój i wykorzystywać pojawiające się szanse; Mercer dostarcza rozwiązania oparte na doradztwie i technologii, które pomagają organizacjom spełnić potrzeby w zakresie zdrowia, dobrobytu i ścieżki zawodowej zmieniającej się siły roboczej; Oliver Wyman — doradca do spraw strategii krytycznej, ekonomicznych i marki dla klientów sektora prywatnego i rządowego. Firmę Marsh można śledzić na Twitterze, LinkedIn, Facebooku oraz na kanale YouTube.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »