Technologie » Komputery

Kaspersky Lab podsumowuje wyniki testów w branży cyberbezpieczeństwa w 2018 r.

Kaspersky Lab podsumowuje wyniki testów w branży cyberbezpieczeństwa w 2018 r.
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab utrzymał najwyższą pozycję w najnowszym rankingu TOP3 opierającym się na wynikach niezależnych testów rozwiązań cyberbezpieczeństwa przeprowadzonych w 2018 r.

Produkty Kaspersky Lab uzyskały pierwsze miejsce aż 73 razy na 88 testów i przeglądów oraz uplasowały się w pierwszej trójce w 88% testów.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Według rankingu TOP3 Kaspersky Lab od sześciu lat jest najczęściej testowanym i nagradzanym producentem rozwiązań bezpieczeństwa na rynku. Wyniki te odzwierciedlają możliwości zabezpieczania użytkowników przed znanymi, nieznanymi i zaawansowanymi zagrożeniami przy użyciu czołowych technologii bezpieczeństwa. 

Wskaźnik TOP3 odzwierciedla coroczną ocenę wyników producentów rozwiązań zabezpieczających uzyskanych w szeregu najbardziej wymagających, niezależnych testów w branży. Dominują tu wyniki publikowane przez laboratoria AV-Test oraz AV-Comparatives, ale pod uwagę brane są również testy takich szanowanych podmiotów jak SE Labs, ICSA Labs i innych. Kaspersky Lab nie tylko uplasował się w pierwszej trójce w aż 88% testów, w których wziął udział, ale również pokonał konkurencję w 73 przypadkach – to o 32 testy więcej w porównaniu z producentem znajdującym się na drugiej pozycji. 

Wśród dostawców rozwiązań zabezpieczających, dla których wyznaczono wskaźnik TOP3, wielu charakteryzowało się największą rozpoznawalnością na rynku. Produkty dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, jak również te przeznaczone dla urządzeń przenośnych, były testowane w różnym czasie na przestrzeni roku.    

Producentom przyznawane są miejsca w rankingu na podstawie ochrony, jaką zapewniają, przed znanymi, nieznanymi oraz zaawansowanymi zagrożeniami. Jak sugeruje jego nazwa, wskaźnik TOP3 uwzględnia trzy firmy, które osiągnęły najlepsze wyniki w całym roku i uplasowały się w pierwszej trójce. Każdy producent uzyskuje wynik na podstawie liczby miejsc w pierwszej trójce uzyskanych w niezależnych testach w stosunku do liczby testów, w których wziął udział.

W 2018 roku technologie wykrywania firmy Kaspersky Lab przetwarzały ponad 346 000 nowych szkodliwych plików dziennie, co stanowi niemal pięciokrotność 70 000 nowych plików wykrywanych każdego dnia w 2011 r. W ubiegłym roku rozwiązania firmy Kaspersky Lab odparły łącznie 1 876 998 691 ataków przeprowadzonych z zasobów online zlokalizowanych na całym świecie. Procedura przeprowadzania testów jest rygorystyczna i uwzględnia zarówno wyniki fałszywie dodatnie, jak i różne rodzaje szkodliwego oprogramowania, w tym zaawansowane zagrożenia. Wszystkie laboratoria przeprowadzające testy znane są z przejrzystości stosowanej procedury i posiadają mocną pozycję w branży.     

Po raz kolejny nasze rozwiązania zdołały wykryć i odeprzeć szereg różnych współczesnych zagrożeń w 88 indywidualnych testach. Nasza nieustająca zdolność prześcigania konkurencji i osiągania najwyższego współczynnika TOP3 stanowi kolejny dowód skuteczności naszych technologii, wzmacniając reputację dostawcy najbardziej niezawodnej i rozbudowanej cyberochrony na rynku dla klientów każdej wielkości – powiedział Timur Bijaczujew, dział badań nad cyberzagrożeniami, Kaspersky Lab.

Opis metodologii i procesu przeprowadzania testów, jak również pełna lista producentów uwzględnionych we wskaźniku TOP3 znajduje się na stronie https://kaspersky.pl/top3.

Wszystkie wyróżnienia otrzymywane przez produkty Kaspersky Lab są dostępne na stronie https://kaspersky.pl/nagrody.

Rankingi TOP3 z poprzednich lat są dostępne na stronach: 

  • https://r.kaspersky.pl/top3_2017,
  • https://r.kaspersky.pl/top3_2016,
  • https://r.kaspersky.pl/top3_2015,
  • https://r.kaspersky.pl/top3_2014,
  • https://r.kaspersky.pl/top3_2013.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronieRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »