Technologie » Internet

Kaspersky Lab Polska na IT Academic Day 2009/2010

Kaspersky Lab Polska na IT Academic Day 2009/2010
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab Polska po raz kolejny bierze udział w konferencjach z cyklu IT Academic Day, które są koordynowane przez Grupy .NET i Grupy IT przy współpracy z firmą Microsoft.

IT Academic Day to największe w Polsce konferencje organizowane w trybie "przez studentów dla studentów".

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W trakcie wydarzenia studenci oraz zaproszeni prelegenci z firm zewnętrznych (w tym Kaspersky Lab Polska) prezentują najnowsze trendy z dziedziny IT. Cały cykl konferencji podzielony jest na dwie tury: pierwsza to okres listopad-grudzień 2009, natomiast druga odbędzie się w miesiącach marzec-kwiecień 2010.

Podczas konferencji specjaliści z firmy Kaspersky Lab Polska przedstawią następujące zagadnienia:

Niewidzialny wróg. Rootkity dla systemów Windows

Na przestrzeni ostatnich kilku lat rootkity stały się jednym z najbardziej niebezpiecznych zagrożeń, czyhających na użytkowników systemów Windows. Ich zdolność ukrywania się w zakamarkach systemu sprawia, że są bardzo trudne do wykrycia i usunięcia, nawet przez oprogramowanie antywirusowe. Po co powstały i dlaczego są tak niebezpieczne? Jak działają, jakie stosują metody? Jak się przed nimi bronić i jak z nimi walczyć? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Kaspersky Lab Polska.

Windows jako narzędzie do walki z wirusami

Z roku na rok zwiększa się ilość użytkowników Internetu, przybywa także zagrożeń, z którymi mogą się oni spotkać. Program antywirusowy nie zawsze zapewnia maksimum bezpieczeństwa, dlatego w sytuacji kryzysowej umiejętność samodzielnego radzenia sobie z wirusami może okazać się niezastąpiona. Podczas prezentacji eksperci z Kaspersky Lab Polska będą (z pomocą publiczności) walczyć na żywo z kilkoma znanymi zagrożeniami, stosując do tego wyłącznie narzędzia wbudowane w system Windows XP Professional.

Szyfrowanie - jak to działa? Kryptografia wczoraj i dzisiaj

Możliwość ukrywania i utajniania ważnych notatek i zapisków od wieków budziła ciekawość. Algorytmy szyfrujące stawały się coraz bardziej doskonałe i odporne na ataki. Wzrost mocy obliczeniowej komputerów wymusza ciągłe ulepszanie szyfrów. Dlaczego warto stosować kryptografię? Jakie algorytmy używane były dawniej, a jakie współcześnie? Jakie są konsekwencje nieużywania szyfrowania w sieciach? Na te pytania odpowiedzą eksperci z Kaspersky Lab Polska.

Firmę Kaspersky Lab Polska reprezentować będą:

  • Marta Janus - analityk zagrożeń
  • Maciej Ziarek - analityk zagrożeń
  • Paweł Łukasik - kierownik działu pomocy technicznej
  • Mariusz Chwała - inżynier pomocy technicznej
  • Mariusz Szymanek - inżynier pomocy technicznej

Lista konferencji, na których obecni będą przedstawiciele Kaspersky Lab Polska znajduje się pod adresem: www.kasperskyacademy.pl.

Więcej informacji o cyklu konferencji IT Academic Day można znaleźć na oficjalnej stronie WWW: www.itad.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »