Technologie » Internet

Kaspersky Lab Polska wspiera akcję BezpieczniejwSieci.org

Kaspersky Lab Polska wspiera akcję BezpieczniejwSieci.org
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab Polska wspiera niezależną akcję "Bezpieczniej w Sieci" poświęconą problemom bezpieczeństwa internetowego. Projekt skupia się wokół portalu BezpieczniejwSieci.org pełniącego rolę źródła informacji o zagrożeniach w internecie.

Już co czwarty polski internauta stał się obiektem ataku cyberprzestępców (wyniki raportu BezpieczniejwSieci.org). Jednym z elementów akcji jest coroczny raport badający poziom wiedzy Polaków o bezpieczeństwie internetowym. Ataki przeprowadzane przez internet są tak powszechne, że korzystanie z komputera bez odpowiedniej ochrony można porównać do pozostawienia domu z drzwiami otwartymi na oścież.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Niestety, ponad 70% ankietowanych internautów wciąż bagatelizuje sprawy związane z bezpieczeństwem internetowym (źródło: raport BezpieczniejwSieci.org). Wraz z nową odsłoną raportu portal przygotował aplikację mobilną, która jest prostym poradnikiem o bezpiecznym surfowaniu w internecie i pozwala sprawdzić swój poziom wiedzy w tym zakresie. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna dla telefonów z systemem Android – wystarczy wpisać 'bws' w polu wyszukiwania na stronie market.android.com lub skorzystać z kodu QR. Wersja dla systemu iOS pojawi się w drugiej połowie grudnia. 

"Mimo że groźba staje się coraz bardziej realna, kwestia zagrożeń w sieci wciąż traktowana jest po macoszemu" – mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń, Kaspersky Lab Polska. "Z badania wynika, że aż 80% spośród 16 mln  polskich internautów świadomie łamie zasady bezpieczeństwa w internecie".

Zapoczątkowana w ubiegłym roku akcja BezpieczniejwSieci.org jest wspólną inicjatywą kluczowych instytucji publicznych oraz dużych firm internetowych. BezpieczniejwSieci.org gromadzi w jednym miejscu porady dotyczące zakupów, pracy i zabawy w internecie. Treści przygotowano z myślą o wszystkich użytkownikach internetu, nie tylko tych zaawansowanych. W serwisie zamieszczone są także poradniki wideo, które w przystępny sposób tłumaczą zagadnienia związane z bezpieczeństwem online. W sekcji wideo firmę Kaspersky Lab Polska reprezentuje Maciej Ziarek, analityk zagrożeń.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

piotr.kupczyk@kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »