Technologie » Internet

Kaspersky Lab pomaga branży bezpieczeństwa IT przygotować się na ataki wykorzystujące lukę w Windows

Kaspersky Lab pomaga branży bezpieczeństwa IT przygotować się na ataki wykorzystujące lukę w Windows
Zobacz więcej zdjęć »
Badacze z Kaspersky Lab przygotowali strategię wykrywania dla luki w protokole Remote Desktop Protocol (RDP) systemu Windows, by pomóc wszystkim producentom z branży bezpieczeństwa w przygotowaniu się na potencjalne ataki i zabezpieczeniu klientów.

17 maja firma Microsoft opublikowała łatę dla „dziurawego” protokołu Remote Desktop Protocol, która — zdaniem producenta systemu Windows — może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców. Badacze z Kaspersky Lab szybko przeanalizowali lukę i przygotowali strategię wykrywania wykorzystujących ją szkodliwych narzędzi. Kaspersky Lab udostępnia tę strategię wszystkim firmom z branży cyberbezpieczeństwa, by inni także mogli na czas przygotować własne sygnatury i mechanizmy.

Przeanalizowaliśmy lukę i możemy potwierdzić, że rzeczywiście może ona zostać wykorzystana przez cyberprzestępców. Z tego powodu przygotowaliśmy strategię wykrywania potencjalnych szkodliwych narzędzi, które mogłyby robić z niej użytek, i dzielimy się nią z kolegami z branży, by razem zbudować szczelną tarczę dla klientów, zanim cyberprzestępcy przygotują nowe narzędzia i przypuszczą kolejny duży atak — powiedział Boris Larin, badacz ds. cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab.

Badacze ds. bezpieczeństwa IT, którzy chcą otrzymać więcej szczegółów na ten temat, mogą się kontaktować z Kaspersky Lab pod adresem nomoreworm@kaspersky.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »