Technologie » Komputery

Kaspersky Lab prezentuje autorskie rozwiązanie do ochrony firm przed atakami DDoS

Kaspersky Lab prezentuje autorskie rozwiązanie do ochrony firm przed atakami DDoS
Zobacz więcej zdjęć »
Niemal jedna czwarta firm europejskich postrzega ataki DDoS jako jedno z trzech największych zagrożeń biznesowych – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International.

Ponieważ jest to jedna z najczęściej stosowanych przez cyberprzestępców technik zarabiania pieniędzy, każdego dnia zwiększa się liczba i siła ataków DDoS, w efekcie czego zabezpieczenie przed tego rodzaju zagrożeniami staje się dla firm coraz ważniejszą kwestią.  

 

Celem ataku DDoS jest przeciążenie systemu informacyjnego strony internetowej lub bazy danych ogromną liczbą żądań, aby w efekcie stała się ona niedostępna dla użytkowników. Powody przeprowadzania ataków obejmują od wandalizmu i terroryzmu po nieuczciwą konkurencję, a nawet wyłudzenia. 

 

Niski koszt przeprowadzania ataków (osoba pozbawiona skrupułów może zlecić usługę o nazwie „atak DDoS” za jedynie 50 dolarów za jeden dzień), brak możliwości wytropienia sprawców oraz ogromna liczba komputerów i urządzeń mobilnych na całym świecie zainfekowanych botami – to czynniki, które również sprawiają, że ataki DDoS stanowią obecnie jedne z najbardziej rozpowszechnionych i niebezpiecznych cyberzagrożeń.

 

Aby pomóc firmom w walce z tym zagrożeniem, Kaspersky Lab wprowadza do swojej oferty Kaspersky DDoS Protection – nowe rozwiązanie stworzone w celu zapewnienia firmom ochrony przed atakami DDoS. Dzięki rozległej wiedzy eksperckiej firmy Kaspersky Lab w zakresie cyberzagrożeń, jej doświadczeniu w skutecznym zwalczaniu tego typu zagrożeń, jak również wyspecjalizowanym, inteligentnym technologiom, rozwiązanie może poradzić sobie z atakami DDoS dowolnego rozmiaru i złożoności.  

 

Istotnym elementem Kaspersky DDoS Protection jest rozproszona infrastruktura zlokalizowanych w Europie centrów filtrowania ruchu. Wiedza Kaspersky Lab dotycząca ataków DDoS pozwala zidentyfikować potencjalne zagrożenia na bardzo wczesnym etapie, co umożliwia dostosowywanie ustawień systemu zgodnie z potrzebami – w czasie rzeczywistym – zapewniając klientom niezawodną ochronę przed zmasowanymi atakami.    

 

„Ataków DDoS nie dotyczą żadne granice, a wśród ich ofiar znajdują się zarówno duże międzynarodowe firmy, jak i niewielkie lokalne sklepy internetowe” – powiedział Aleksander Mojsiejew, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab na obszar Europy. „Co więcej, DDoS często stanowi element ataku ukierunkowanego na organizację. Obciążenie serwisów online to taktyka odwrócenia uwagi, pozwalająca cyberprzestępcom uzyskać w czasie ataku dostęp do krytycznych danych. Aby zapewnić klientom ochronę przed tym zagrożeniem i zminimalizować ich straty na skutek niedostępności serwisu, wprowadziliśmy do naszej oferty Kaspersky DDoS Protection”.

 

Jedną z kluczowych zalet Kaspersky DDoS Protection jest fakt, że technologia monitorowania i filtrowania ruchu została opracowana wewnątrz Kaspersky Lab. To oznacza, że sposób działania rozwiązania można szybko zmodyfikować w odpowiedzi na zmiany technik wykorzystywanych przez atakujących, nawet w trakcie trwającego ataku.

 

Eksperci monitorujący rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection mogą dostosowywać i modyfikować wykrywanie i filtry zgodnie z aktualnym krajobrazem zagrożeń. Ten dodatkowy poziom ochrony można szybko modyfikować i implementować, wzmacniając tym samym ochronę zapewnianą klientom. Poprzez oferowanie klientom mechanizmów bezpieczeństwa dostosowanych do potrzeb i odpowiednich dla ich środowiska oraz poziomu zagrożeń, Kaspersky Lab jest w stanie dostarczać ochronę przed atakami DDoS na najwyższym poziomie.    

 

W celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu niezawodności Kaspersky Lab wykorzystuje jedynie europejski sprzęt i dostawców usług w zakresie filtrowania i monitorowania ruchu w krajach europejskich. Wszystkie centra filtrowania ruchu znajdują się w Europie, a analizowane przez serwis metadane dotyczące ruchu klienta nigdy nie wychodzą poza terytorium Unii Europejskiej.

 

Pełne wyniki badania wykorzystanego w niniejszej informacji prasowej są dostępne na stronie http://r.kaspersky.pl/fZXy2.    

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »