Firma » Biznes

Kaspersky Lab prezentuje rozwiązanie DDoS Protection dla małych i średnich firm

Kaspersky Lab prezentuje rozwiązanie DDoS Protection dla małych i średnich firm
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab przedstawia wersję rozwiązania Kaspersky DDoS Protection, stworzoną specjalnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Rozwiązanie to spełnia wymagania organizacji, które potrzebują niezawodnej ochrony przed atakami DDoS, ale nie posiadają zasobów, aby je zaimplementować.

Małe firmy stają się celem ataków DDoS równie często co duże organizacje — tego rodzaju cyberzagrożenie jest proste i tanie do wdrożenia, co oznacza, że może być wykorzystane przez każdego, kto chowa jakąś urazę, przez bezwzględną konkurencję, rozgniewanych klientów czy cyberchuliganów. Według badania firmy Kaspersky Lab* co trzecia (33%) mała firma stanowiła cel ataku DDoS w ciągu ostatnich 12 miesięcy.  

W przypadku małych firm ataki DDoS mogą mieć jeszcze bardziej destrukcyjne skutki, ponieważ ciągłość ich działalności często zależy całkowicie od dostępności serwisów online, przy czym nie mają one możliwości stworzenia kopii zapasowej systemu na czas trwania ataku. Jeden atak DDoS może kosztować małą organizację nawet 123 000 dolarów, nie licząc kosztu naprawienia szkody, utraconych klientów i partnerów oraz zszarganej reputacji.        

W przypadku ataku DDoS, niezależnie od jego mocy czy złożoności, Kaspersky DDoS Protection filtruje ruch śmieciowy w centrach czyszczenia przy użyciu unikatowej technologii firmy Kaspersky Lab. Nowa wersja rozwiązania nie wymaga instalacji specjalnego sensora wewnątrz infrastruktury klienta, a do włączenia i konfiguracji ochrony nie trzeba zatrudniać specjalistów IT. Dzięki temu jest bardzo łatwa w implementacji i nie wymaga inwestowania w dodatkowy sprzęt.   

Ten specjalny tryb oznacza, że ruch przychodzący do serwisów klienta może stale przechodzić przez centra czyszczenia, niezależnie od tego, czy ma miejsce atak, czy nie. Wystarczy, aby klient jednorazowo zmienił adres IP, aby ruch był oczyszczany, zanim dotrze do zasobów firmy. Poprzez obniżenie progu ilości ruchu i ilości chronionych zasobów Kaspersky Lab zmniejszył koszt ochrony dla małych organizacji. Nowa wersja rozwiązania nosi nazwę Kaspersky DDoS Protection Connect.      

Ze względu na ograniczone zasoby, małe i średnie przedsiębiorstwa często nie posiadają wystarczających środków finansowych, aby zapewnić sobie ochronę przy użyciu systemu zabezpieczającego przed atakami DDoS w ramach własnej infrastruktury oraz zatrudnić personel odpowiedzialny za jej utrzymanie. Wydajność, przystępność cenowa i minimalna obsługa techniczna — tego oczekują małe firmy od cyberochrony. Im więcej firm będzie zabezpieczonych przed atakami DDoS, tym mniej skuteczny będzie ten nielegalny precedens. Ponadto, im większe sukcesy odnosimy na polu ochrony firm przed atakami DDoS, tym większy nasz wkład w zwalczanie tego zagrożenia. Dlatego stworzyliśmy rozwiązanie, które spełnia potrzeby tej podatnej na tego typu zagrożenia grupy firm — powiedział Kirył Iłganajew, szef działu odpowiedzialnego za Kaspersky DDoS Protection, Kaspersky Lab. 

Kaspersky DDoS Protection zapewnia pełne i zintegrowane bezpieczeństwo, chroniąc firmy na każdym etapie próby ataku niezależnie od jego mocy czy złożoności. Więcej informacji na temat produktu Kaspersky DDoS Protection znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-sredniego-biznesu/ddos-protection.    

W ramach wachlarza usług Kaspersky DDoS Protection firmy mogą wybrać dowolną metodę ochrony w zależności od posiadanych zasobów i potrzeb biznesowych. Oprócz Kaspersky DDoS Protection Connect, który nie wymaga zmian infrastruktury ani wyspecjalizowanego personelu IT, czyszcząc ruch firmy w trybie ciągłym, dostępny jest również Kaspersky DDoS Protection Connect+ oraz Kaspersky DDoS Protection Control. Opcja „Connect+” oferuje ciągłe czyszczenie ruchu dla większych firm, które posiadają własny, autonomiczny system adresów IP. Z kolei opcja „Control” zapewnia przekierowanie ruchu do centrów czyszczenia jedynie podczas ataków. Wymaga to zainstalowania przez firmy w swojej infrastrukturze serwerów z działającymi sensorami oraz przydzielenia wyspecjalizowanego personelu IT, który będzie do dyspozycji w trybie 24/7 w celu przekierowywania ruchu do centrów czyszczenia firmy Kaspersky Lab w razie ataku.            

*Zagrożenia dla korporacyjnego bezpieczeństwa IT to coroczne badanie przeprowadzane przez Kaspersky Lab we współpracy z B2B International. W 2017 r. poproszono ponad 5 000 przedstawicieli małych (1-49) i średnich firm (50-999) oraz korporacji (1000+) z 29 państw o opinię na temat bezpieczeństwa IT oraz rzeczywiste incydenty, z którymi musieli się zmierzyć.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosciRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »