Technologie » Komputery

Kaspersky Lab udostępnia bezpieczną przeglądarkę dla systemu Windows Phone

Kaspersky Lab udostępnia bezpieczną przeglądarkę dla systemu Windows Phone
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o udostępnieniu darmowej aplikacji Kaspersky Safe Browser zapewniającej bezpieczne surfowanie po internecie użytkownikom smartfonów z systemem Windows Phone. Aplikacja jest dostępna w sklepie Windows Phone prowadzonym przez Microsoft.

Nowa aplikacja Kaspersky Lab oferuje ochronę przed phishingiem - zagrożeniem wycelowanym zarówno w użytkowników komputerów, jak i urządzeń mobilnych. W ramach oszustw phishingowych cyberprzestępcy tworzą fałszywe strony i wysyłają podrobione e-maile, by nakłonić użytkowników do udostępnienia swoich informacji osobistych. Według badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab oraz B2B International, w ubiegłym roku co trzeci użytkownik internetu otrzymał przynajmniej jedną wiadomość z phishingowym odsyłaczem.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Kaspersky Safe Browser dla systemu Windows Phone blokuje odsyłacze do treści, które mogą być szkodliwe. Aplikacja otrzymuje informacje o niebezpiecznych stronach w czasie rzeczywistym, dzięki dostępowi do chmury Kaspersky Security Network. W ten sposób możliwe jest blokowanie nawet stron phishingowych, które dopiero pojawiły się w internecie.

 

Poza blokowaniem phishingu aplikacja pozwala na filtrowanie zasobów internetu ze względu na treść. Użytkownicy mogą wybrać kategorie stron, które mają być blokowane, na przykład: pornografia, treści obsceniczne, przemoc, gry, portale społecznościowe itp. Dodatkowo funkcja ta pozwala rodzicom zadbać o to, by ich dzieci mogły bezpiecznie przeglądać zasoby Sieci, bez ryzyka natrafienia na nieodpowiednie treści. Dobrym pomysłem jest zatem dodanie aplikacji Kaspersky Safe Browser do sekcji „Kącik dziecięcy” systemu Windows Phone, w której rodzice mogą zamieszczać aplikacje przeznaczone dla dzieci.

 

Wiktor Jabłokow, szef grupy odpowiedzialnej za linię produktów mobilnych w Kaspersky Lab, skomentował: „Smartfony stały się nieodłączną częścią naszego życia, a przeglądarki internetowe należą do najpopularniejszych aplikacji mobilnych. Niestety, nawet zaawansowani technicznie użytkownicy internetu mogą mieć problemy z odróżnieniem oszustw od prawdziwych stron WWW. Teraz dzięki Kaspersky Safe Browser użytkownicy systemu Windows Phone mają do dyspozycji automatyczną ochronę przed phishingiem i nieodpowiednimi treściami”.

 

Aplikacja Kaspersky Safe Browser dla systemu Windows Phone jest dostępna bezpłatnie w wersji angielskiej w sklepie Windows Phone Store prowadzonym przez Microsoft: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/kaspersky-safe-browser/cbd73e89-9270-4a01-bb22-afbc67002a09.

 

Kaspersky Safe Browser dla systemu Windows Phone rozszerza katalog produktów Kaspersky Lab przeznaczonych dla platform mobilnych, który obecnie obejmuje także rozwiązanie bezpieczeństwa zaprojektowane z myślą o smartfonach i tabletach z Androidem – Kaspersky Internet Security for Android oraz przeglądarkę Kaspersky Safe Browser dla systemu iOS.  

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »