Technologie » Komputery

Kaspersky Lab uruchamia globalny akcelerator bezpieczeństwa

Kaspersky Lab uruchamia globalny akcelerator bezpieczeństwa
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o uruchomieniu globalnej inicjatywy mającej na celu identyfikację i wspomaganie nowych talentów w branży cyberbezpieczeństwa.

Security Startup Challenge (SSC) to akcelerator stworzony i wdrożony przez Kaspersky Academy we współpracy z liderami branży inwestycyjnej - Mangrove Capital Partners oraz ABRT Venture Fund. SSC zapewni startupom z całego świata dostęp do eksperckiej wiedzy z zakresu biznesu, cyberbezpieczeństwa oraz innych branż.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Cyberzagrożenia stały się problemem globalnym – podlegają ciągłej ewolucji, a ich liczba nieustannie rośnie. Obecnie eksperci z Kaspersky Lab identyfikują ponad 300 000 nowych szkodliwych plików dziennie, a w całym ubiegłym roku produkty firmy wykryły i zneutralizowały ponad 6 miliardów zagrożeń na całym świecie (1). Podążając zgodnie ze swoją misją ratowania świata przed cyberprzestępczością, specjaliści z Kaspersky Lab z determinacją walczą ze wszelkimi formami szkodliwych programów i są przekonani, że budowanie świadomości, zachęcanie do dialogu i uruchamianie programów edukacyjnych to kluczowe kroki w kierunku międzynarodowej współpracy w walce z zagrożeniami IT.

 

Jewgienij Kasperski, prezes i dyrektor generalny Kaspersky Lab, powiedział: „Zagrożenia IT są coraz bardziej zaawansowane i niebezpieczne, dlatego świat potrzebuje nowych pomysłów i nieszablonowego podejścia do cyberbezpieczeństwa. Cieszy zatem, że coraz częściej rynkowi liderzy inwestują w startupy – kreatywni młodzi przedsiębiorcy mają dzięki temu warunki do rozwoju i budowania kariery. Całkiem niedawno nasza firma także była startupem i mogę potwierdzić, że walka z cyberprzestępcami powiązana z budowaniem biznesu od zera to bardzo satysfakcjonujące zajęcie”.

 

Wydarzenie Security Startup Challenge 2015 zostanie zorganizowane w okresie marzec – sierpień 2015 r. i rozpocznie się od serii dwudniowych warsztatów w Jerozolimie, Berlinie, San Francisco, Singapurze i Moskwie. Po tych działaniach uruchomiony zostanie trzymiesięczny akcelerator, który obejmie zdalną pracę grupową w ramach dwóch bootcampów w Luksemburgu, a finał wydarzenia odbędzie się na uczelni Massachusetts Institute of Technology w Stanach Zjednoczonych.

 

Rejestracja online na warsztaty i do głównego programu została już uruchomiona i jest dostępna na stronie www.SSC2015.org - chętni mogą aplikować do 28 kwietnia 2015 r. Selekcja kandydatów zostanie przeprowadzona przez specjalnie powołaną komisję, która wyłoni osoby i zespoły proponujące najbardziej obiecujące, innowacyjne i ciekawe rozwiązania. SSC 2015 oferuje łącznie 40 miejsc dla uczestników, którzy otrzymają możliwość pogłębienia wiedzy i powalczą o dotację w wysokości 80 000 dolarów amerykańskich na rozwój swojej działalności związanej z cyberbezpieczeństwem i obszarami pokrewnymi, takimi jak płatności online, służba zdrowia, technologie mobilne, Internet Rzeczy, rozwiązania chmurowe itp.

 

Korzystając z doświadczenia ponad trzydziestu światowej klasy ekspertów, uczestnicy SSC 2015 zdobędą szczegółową wiedzę na temat branży cyberbezpieczeństwa, poszerzą swoje umiejętności biznesowe i nauczą się, jak skutecznie połączyć te dwa obszary, by odnieść sukces. Udział w warsztatach jest opcjonalny - nie jest wymagany do aplikowania do głównego programu. Da on jednak uczestnikom dodatkową przewagę w zakresie wiedzy i umiejętności.

 

„Wielkie trendy technologiczne, takie jak mobilność, cloud computing oraz Internet Rzeczy, sprawiają, że klienci są coraz bardziej - często bezwiednie - wystawiani na zagrożenia ze strony cyberoszustów. Chyba najbardziej niepokojące jest to, że ugrupowania przestępcze działające w internecie są tak samo skalowalne jak każdy inny biznes oparty na Sieci”, powiedział Michael Jackson, partner, Mangrove Capital Partners. „Musimy zrewolucjonizować nasze podejście do cyberbezpieczeństwa, tak aby spełniało wymagania naszego nowego hiper-podłączonego świata. Ten akcelerator, pierwszy w swoim rodzaju, będzie zrzeszał startupy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z całego świata i zagwarantuje, że najbardziej obiecujący przedsiębiorcy otrzymają wszelką pomoc i wsparcie, jakich potrzebują, aby rozwijać się z prędkością internetu”.

 

„Z innowacji w dziedzinie cyberbezpieczeństwa korzystają zarówno konsumenci, jak i firmy. Uważamy, że współpraca liderów z branży, posiadających odpowiednie kompetencje i lata doświadczeń, może pomóc utalentowanym przedsiębiorcom w opracowaniu przełomowych rozwiązań i odniesieniu sukcesu w tworzeniu bezpiecznych produktów technologicznych. Z radością przyłączamy się do inicjatywy Kaspersky Lab polegającej na zbudowaniu platformy umożliwiającej taką współpracę”, powiedział Andrew Gershfeld, dyrektor inwestycyjny, ABRT Venture Fund.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.

 

(1) Kaspersky Security Bulletin 2014. Dane zostały uzyskane z systemu Kaspersky Security Network i obejmują okres listopad 2013 – październik 2014.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »