Technologie » Komputery

Kaspersky Lab wprowadza na polski rynek nowe produkty z linii 2017

Kaspersky Lab wprowadza na polski rynek nowe produkty z linii 2017
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab prezentuje nowe wersje swoich flagowych rozwiązań bezpieczeństwa z linii 2017: Kaspersky Total Security – multi-device, Kaspersky Internet Security – multi-device oraz Kaspersky Anti-Virus.

Nowe produkty oferują użytkownikom dodatkowe możliwości w zakresie zarządzania ochroną internetową oraz bezpieczeństwa danych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

W tym roku w produktach firmy Kaspersky Lab dla systemu Windows zintegrowano kilka nowych funkcji. Teraz z pomocą funkcji Bezpieczne połączenie użytkownicy mogą chronić swoje dane przed przechwyceniem podczas niezabezpieczonego połączenia z internetem. Ponadto mogą również łatać potencjalne „dziury” w zabezpieczeniach swoich urządzeń przy użyciu narzędzi Aktualizacja oprogramowania i Usuwanie zbędnego oprogramowania.    

„W Kaspersky Lab uważamy, że bezpieczeństwo IT to nie tylko skuteczność rozwiązania bezpieczeństwa. Jednym z jego aspektów jest również świadomość użytkownika w zakresie cyberzagrożeń. Ludzie, którzy są ich świadomi, są ostrożni i czujni online. Są również gotowi korzystać z najnowszych osiągnięć technologicznych, aby chronić to, co jest dla nich najważniejsze – swoje informacje osobiste, pliki i prywatność. Z każdą nową wersją naszych rozwiązań chcemy zapewnić użytkownikowi takie możliwości” – powiedziała Elena Karczenko, szefowa działu odpowiedzialnego za zarządzanie produktami konsumenckimi, Kaspersky Lab.

Bezpieczne połączenie

Funkcja Bezpieczne połączenie, poprzez szyfrowanie wszystkich danych wysyłanych i otrzymywanych za pośrednictwem komunikacji sieciowej, pozwala użytkownikom na bezpieczne łączenie się z internetem. Jest to szczególnie ważne podczas wykonywania operacji finansowych, autoryzacji na stronach internetowych oraz przesyłania poufnych informacji, ponieważ w takich przypadkach przechwycenie ruchu danych przez niepowołaną osobę może narazić użytkowników na poważne straty (na przykład finansowe).   

Funkcja ta jest szczególnie przydatna podczas podróżowania, ponieważ coraz więcej osób łączy się z niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi, aby nawet z dala od domu pozostać w kontakcie z bliskimi i znajomymi. Z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że co piąty użytkownik (18%) padł ofiarą cyberprzestępców podczas podróży. Nie jest to niespodzianką, zważywszy na to, że tyle samo podróżujących nie podejmuje żadnych działań, aby zapewnić sobie ochronę online.

Bezpieczne połączenie stanowi obecnie ważny element bezpieczeństwa podczas łączenia się z publiczną siecią Wi-Fi. Moduł ten może zostać uruchomiony z głównego okna aplikacji Kaspersky Internet Security oraz Kaspersky Total Security. Może zostać również aktywowany automatycznie, gdy urządzenie jest połączone z publiczną siecią Wi-Fi lub gdy użytkownik podaje poufne informacje online, np. w serwisach bankowości internetowej, sklepach internetowych, systemach płatności, poczcie e-mail, na portalach społecznościowych itd.     

Aktualizacja oprogramowania

Jedną z powszechnych metod przenikania szkodliwego oprogramowania do komputera jest wykorzystywanie błędów w zainstalowanych w nim programach (tzw. luk w zabezpieczeniach). Twórcy regularnie aktualizują swoje produkty, jednak nie wszyscy użytkownicy regularnie instalują uaktualnienia na swoich urządzeniach. Funkcja Aktualizacja oprogramowania może automatycznie zidentyfikować aplikacje, które wymagają uaktualnienia, i jeśli użytkownik wyrazi zgodę, zainstalować na jego komputerze najnowsze wersje ze strony dostawcy danej aplikacji. Użytkownik może również ręcznie zażądać pobrania uaktualnienia dla konkretnego programu lub dodać jakąkolwiek z aplikacji do listy tych, które nie powinny być aktualizowane (np. jeśli do poprawnej pracy wymagana jest starsza wersja). 

Usuwanie zbędnego oprogramowania

Z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab wynika, że 37% użytkowników przechowuje na swoim urządzeniu programy, których nie używa. Tym samym, oprócz obciążania pamięci urządzenia zapewniają cyberprzestępcom dodatkowe możliwości przeniknięcia do systemu. Funkcja Usuwanie zbędnego oprogramowania skanuje wszystkie aplikacje zainstalowane na komputerze i oznacza te, które stanowią potencjalne zagrożenie. Użytkownicy często nie wiedzą, że takie aplikacje zostały zainstalowane na ich urządzeniach, lub nie są świadomi ich negatywnego wpływu. 

Funkcja ta poinformuje użytkowników o programie, który został zainstalowany bez ich wiedzy czy zgody (na przykład jako dodatkowe oprogramowanie podczas instalacji innej, zwykle darmowej, aplikacji) lub spowalnia urządzenie użytkownika, dostarcza niepełne/niepoprawne informacje na temat swoich funkcji, działa w tle, wyświetla banery i komunikaty (np. reklamy) lub jest rzadko używany. Po otrzymaniu raportu użytkownik może usunąć daną aplikację lub pozostawić ją na urządzeniu.

Oprócz nowych funkcji Kaspersky Internet Security i Kaspersky Total Security zostały wyposażone w udoskonalone zaawansowane technologie, takie jak wielopoziomowa ochrona transakcji finansowych (z funkcją Bezpieczne pieniądze), zapobieganie instalacji niechcianych aplikacji (z funkcją Menedżer aplikacji) oraz blokowanie banerów reklamowych w przeglądarce (z funkcją Blokowanie banerów).

Ceny i dostępność

Nowe produkty bezpieczeństwa Kaspersky Lab z linii 2017 są dostępne w Polsce od 25 października 2016 r. w następujących cenach sugerowanych:  

  • Kaspersky Total Security – multi-device: 199 zł (cena bazowej licencji rocznej na ochronę dwóch urządzeń wybranych dowolnie z następującej listy: komputer PC, komputer Mac, smartfon/tablet z Androidem),
  • Kaspersky Internet Security – multi-device: 159 zł (cena bazowej licencji rocznej na ochronę dwóch urządzeń wybranych dowolnie z następującej listy: komputer PC, komputer Mac, smartfon/tablet z Androidem),
  • Kaspersky Anti-Virus: 119 zł (cena bazowej licencji rocznej na ochronę dwóch komputerów z systemem Windows).

Produkty są także dostępne z licencją na inną liczbę urządzeń.

Wszyscy użytkownicy poprzedniej edycji programów Kaspersky Lab mogą bezpłatnie uaktualnić posiadany produkt do najnowszej wersji.

Pełne opisy produktów są dostępne na stronach:

·         Kaspersky Total Security – multi-device: http://www.kaspersky.pl/total-security,

·         Kaspersky Internet Security multi-device: http://www.kaspersky.pl/internet-security,

·         Kaspersky Anti-Virus: http://www.kaspersky.pl/anti-virus.

Wersja testowa dla mediów

Wszystkich dziennikarzy i przedstawicieli mediów zainteresowanych testowaniem najnowszych produktów Kaspersky Lab z linii 2017 prosimy o kontakt z biurem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »