Technologie » Internet

Kaspersky Lab wprowadza nowe szkolenie online w zakresie cyberbezpieczeństwa dla specjalistów IT

Kaspersky Lab wprowadza nowe szkolenie online w zakresie cyberbezpieczeństwa dla specjalistów IT
Zobacz więcej zdjęć »
46% firm przyznaje, że nie wie wystarczająco dużo na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa IT, których jest celem, dlatego – co zrozumiałe – obawia się cyberataku.

Według raportu Kaspersky Lab dotyczącego ekonomii bezpieczeństwa IT co druga firma martwi się brakiem świadomości cyberbezpieczeństwa wśród pracowników – które może prowadzić do rozmaitych incydentów. Jednym z czynników mających związek z tymi niepokojącymi danymi statystycznymi jest brak podstawowych umiejętności specjalistów ds. wsparcia IT w zakresie wykorzystywania narzędzi bezpieczeństwa informacyjnego. W końcu to oni jako pierwsi otrzymują zgłoszenia od pracowników odnośnie problemów potencjalnie związanych z cyberzagrożeniami, czy to w postaci podejrzanego e-maila, czy tzw. „niebieskiego ekranu śmierci” na komputerze. Aby pomóc firmom wzmocnić pierwszą linię obrony IT, Kaspersky Lab wprowadził swoje pierwsze szkolenie online skierowane w szczególności do administratorów IT oraz personelu działów pomocy technicznej.     

Cybersecurity for IT Teams Online to szkolenie modułowe z unikatowym programem interaktywnym, które pomaga specjalistom IT zdobyć praktyczne umiejętności w zakresie rozpoznawania potencjalnych scenariuszy ataków, jak również opanować zasady gromadzenia pierwotnych danych dotyczących incydentów w celu wysłania ich do usługi bezpieczeństwa informacji. Szkolenie ostało przygotowane z uwzględnieniem standardu zapisu danych do e-learningu SCORM 1.2, zintegrowane z korporacyjnymi systemami zarządzania nauczaniem (LMS) z dostępem do przeglądarki internetowej, i składa się z czterech modułów tematycznych:  

·         szkodliwe oprogramowanie,

·         potencjalnie niechciane programy i pliki (tzw. PuP),

·         podstawy prowadzenia cyfrowych śledztw,

·         wiedza z zakresu phishingu i oprogramowania open source.

Każdy z modułów zawiera niewielki blok teoretyczny oraz ćwiczenia praktyczne. Szkolenie pomoże specjalistom IT nauczyć się wykorzystywać systemy bezpieczeństwa IT, takie jak narzędzia służące do przeprowadzania szczegółowej analizy w systemach, narzędzia do przechowywania obrazów dysków twardych oraz uzyskiwania zrzutów pamięci (np. FTK Imager), struktury przeprowadzania rekonesansu w otwartych źródłach (np. Recon-ng) oraz wiele innych. Rekomendowane przez Kaspersky Lab podejście obejmuje szkolenie trwające jeden rok, w którym uczestnicy pracują z programem 45-60 minut tygodniowo.      

Wzbogacając swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa informacji, specjaliści ds. IT pomogą swoim firmom wzmocnić pierwszą linię obrony, zmniejszyć liczbę cyberincydentów, nauczyć się rozpoznawania pośrednich oznak cyberzagrożeń, zwalczać phishing oraz wykrywać i blokować podejrzaną aktywność w sieci korporacyjnej.   

Wraz z ciągłym wzrostem złożoności cyberzagrożeń przeobrażeniu ulega rola specjalistów IT oraz zespołów wsparcia IT. Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zespoły te potrzebują umiejętności w zakresie wykorzystywania narzędzi bezpieczeństwa informacji. Dlatego opracowaliśmy proste, interesujące szkolenie online oferujące rozwiązania dla realnych sytuacji, któremu należy poświęcić nie więcej niż godzinę tygodniowo — powiedział Wiaczesław Borilin, menedżer ds. programów edukacyjnych, Kaspersky Lab. Naszym celem jest nie tylko wyposażenie specjalistów IT w nową wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacji, ale również zapewnienie im pomocy w celu zwiększenia skuteczności zwalczania cyberataków w ramach pierwszej linii obrony swojej firmy.

Więcej informacji o usługach Kaspersky Lab mających na celu podnoszenie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/dla-korporacji/cybersecurity-awareness.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 78698 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )