Technologie » Komputery

Kaspersky Lab wprowadza swoje pierwsze rozwiązanie bezpieczeństwa środowisk wirtualnych

Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu swojej najnowszej technologii bezpieczeństwa stworzonej od podstaw przez wewnętrzny zespół ekspertów bezpieczeństwa z firmy – Kaspersky Security for Virtualization.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Celem nowego produktu jest zapewnienie ochrony ewoluującym korporacyjnym infrastrukturom IT przed szkodliwym oprogramowaniem oraz cyberprzestępcami. Wirtualizacja zapewnia organizacjom na całym świecie ogromne korzyści biznesowe oraz IT, trzeba jednak pamiętać, że pozostawione bez ochrony, platformy te mogą stać się słabym ogniwem otwartym na ataki cyberprzestępców.            

Kaspersky Security for Virtualization to rozwiązanie do ochrony środowisk wirtualnych, które integruje się z VMware vShield™ Endpoint w celu zapewnienia bezpieczeństwa przed szkodliwym oprogramowaniem w oparciu o zaawansowany silnik antywirusowy firmy Kaspersky Lab. Stworzony na bazie tej samej technologii co wyróżniana nagrodami linia produktów do ochrony punktów końcowych, Kaspersky Security for Virtualization pozwala na optymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych, którymi dysponuje chroniona infrastruktura IT. Kaspersky Lab oferuje klientom ujednoliconą platformę do zarządzania wirtualnymi, fizycznymi i mobilnymi środowiskami.

Kaspersky Security for Virtualization jest nie tylko kompatybilny z rozwiązaniami Kaspersky Lab zapewniającymi bezpieczeństwo punktów końcowych, ale również w pełni integruje się z VMware vShield™ Endpoint Security, zapewniając bezpośrednią ochronę wirtualnym centrom danych, jak również zwirtualizowanym serwerom i stacjom roboczym. Przy użyciu VMware vShield™ Endpoint centralnie zarządzane rozwiązanie Kaspersky Security for Virtualization automatycznie wykrywa każdą wirtualną maszynę w sieci, przekazując pliki do klienta Kaspersky Lab w celu przeprowadzenia skanowania w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania. Integracja z VMware vCenter™ oznacza proste wdrożenie, automatyczną ochronę nowych maszyn wirtualnych, odwzorowanie zarówno logicznych, jak i fizycznych struktur komputerowych oraz automatyczne aktualizacje bezpieczeństwa. Ponadto, produkt może być zarządzany przez konsolę administracyjną Kaspersky Security Center.

Petr Merkulow, dyrektor ds. produktów, Kaspersky Lab, powiedział: "Nasza integracja z VMware daje klientom możliwość wdrożenia czołowej w branży technologii bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab w zaufanej infrastrukturze VMware. To dopiero początek naszej współpracy. Planujemy rozwijać funkcjonalność, wraz z możliwością wyizolowania wszelkich zainfekowanych maszyn wirtualnych, zanim szkodliwe oprogramowanie będzie mogło rozprzestrzenić się w sieci. Jest to zaledwie pierwszy krok w kierunku zbudowania oferty ochrony dla środowisk wirtualnych, ponieważ planujemy wprowadzić obsługę wszystkich popularnych platform wirtualizacji".

Kaspersky Lab oferuje ujednolicone zarządzanie bezpieczeństwem wirtualnym, fizycznym i mobilnym
Jedna z największych korzyści wirtualizacji – wydajność zasobów IT – może zostać zmniejszona, gdy rozwiązania bezpieczeństwa niższej jakości stosują zasady bezpieczeństwa fizycznego do maszyn wirtualnych. Poprzez integrację z VMware vShield™ Endpoint Kaspersky Security for Virtualization realizuje funkcje ochrony antywirusowej na scentralizowanym urządzeniu wirtualnym. Eliminuje to konieczność duplikowania zasobów na każdej wirtualnej maszynie. Uwalniając zasoby maszyn wirtualnych, Kaspersky Security for Virtualization może zoptymalizować wydajność, zmniejszyć koszty sprzętu oraz zużycie energii, jak również zapewnić szczegółowe logowanie zadań dotyczących bezpieczeństwa w celu spełnienia wymagań zgodności z przepisami audytowymi.
 
Przedsiębiorstwa posiadają zwykle różnorodne punkty końcowe: wirtualne, mobilne i fizyczne, jednak administratorzy IT nie chcą zarządzać wieloma programami bezpieczeństwa z wielu konsol. Kaspersky Security for Virtualization nie wymaga od klientów tworzenia metod odpowiedzialnych za zabezpieczenie każdej platformy. Zamiast tego przekazuje dane bezpośrednio do Kaspersky Security Center. Ponadto oparte na agencie aplikacje bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab są "świadome wirtualizacji", pozwalając klientom samodzielnie decydować, która metoda ochrony najlepiej spełni ich potrzeby bezpieczeństwa w odniesieniu do każdej maszyny wirtualnej. Administratorzy IT mogą również stosować indywidualne polityki bezpieczeństwa dla wybranych grup maszyn wirtualnych, równie łatwo jak w przypadku maszyn fizycznych. Takie ujednolicone zarządzanie wszystkimi środowiskami komputerowymi daje niezrównane połączenie prostej administracji z ochroną następnej generacji.

Ceny i dostępność
Kaspersky Security for Virtualization jest dostępny w następujących cenach:
•    Kaspersky Security for Virtualization, Desktop – 109 zł (cena netto za 1 licencję przy zakupie 10 licencji);
•    Kaspersky Security for Virtualization, Server – 399 zł (cena netto 1 licencji).

Więcej informacji o produkcie Kaspersky Security for Virtualization znajduje się na stronie http://www.kaspersky.pl/products.html?s=targeted_security_5&show=proddet&prodid=212.  

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »