Technologie » Internet

Kaspersky Lab wykrywa 25-milionowy szkodliwy program

Kaspersky Lab wykrywa 25-milionowy szkodliwy program
Zobacz więcej zdjęć »
Każdego roku liczba cyberzagrożeń wzrasta wykładniczo. Jednak wraz z nową modyfikacją robaka Koobface współczynnik wzrostu przewyższył nawet najwyższe szacunki specjalistów z Kaspersky Lab.

Nowa modyfikacja robaka Koobface, zidentyfikowana przez specjalistów z Kaspersky Lab 9 czerwca 2009 roku, stanowi 25-milionowy wykryty szkodliwy program. Net-Worm.Win32.Koobface atakuje użytkowników popularnych serwisów społecznościowych Facebook oraz MySpace. Najnowsza wersja tego szkodnika potwierdza wcześniejsze przewidywania specjalistów z Kaspersky Lab, którzy twierdzili, że portale społecznościowe staną się celem coraz większej liczby cyberzagrożeń.

Net-Worm.Win32.Koobface wykorzystuje prostą metodę rozprzestrzeniania się: użytkownicy portali społecznościowych otrzymują wiadomość, pochodzącą rzekomo od ich przyjaciela, która zawiera odsyłacz do wideoklipu znajdującego się na nieznanej stronie. Gdy użytkownicy próbują odtworzyć film, pojawia się komunikat zachęcający do uaktualnienia Flash Playera. Jednak zamiast aktualizacji instalowany jest robak Koobface posiadający funkcjonalność backdoora, która pozwala na wykonanie na komputerze instrukcji ze zdalnego serwera administracyjnego.

Konieczna wielowarstwowa ochrona

Rozmnażanie się rodziny Koobface potwierdza to, co pracownicy Kaspersky Lab głoszą już od pewnego czasu - nie tylko wzrasta liczba programów crimeware, ale wykorzystują one coraz bardziej wyrafinowaną technologię. Już na początku 2008 roku eksperci z naszej firmy słusznie przewidywali, że cyberprzestępcy w coraz większym stopniu będą koncentrowali się na portalach społecznościowych. Ponadto, można zauważyć, że koncepcje technologiczne leżące u podstaw tych nowych zagrożeń są coraz bardziej złożone. Aby skutecznie zwalczać współczesne zagrożenia, takie jak Koobface, niezbędne jest zintegrowane rozwiązanie antywirusowe zapewniające skuteczną wielowarstwową ochronę.

Wszyscy użytkownicy produktów firmy Kaspersky Lab, zarówno korporacyjnych, jak i dla użytkowników indywidualnych, są w pełni chronieni przed nowymi wersjami robaka Net-Worm.Win32.Koobface.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »