Technologie » Komputery

Kaspersky Mobile Security otrzymuje certyfikat AV-Test Certified

Kaspersky Mobile Security otrzymuje certyfikat AV-Test Certified
Zobacz więcej zdjęć »
Rozwiązanie Kaspersky Mobile Security do ochrony smartfonów z systemem Android uzyskało certyfikat AV-Test Certified w niezależnym teście przeprowadzonym w maju 2013 roku.

Podczas testów specjaliści z AV-Test skupili się na oszacowaniu stopnia identyfikacji i blokowania szkodliwych programów przez programy zabezpieczające. Wyniki pokazały, że produkt Kaspersky Mobile Security pomyślnie zablokował 99,29% z 2 545 szkodliwych aplikacji mobilnych użytych w teście. Średni wskaźnik wykrywania pośród wszystkich testowanych rozwiązań wyniósł 96%. Dodatkowo, program Kaspersky Lab nie wygenerował żadnego fałszywego alarmu.

 

„Niektóre produkty wykryły tylko 58% szkodliwych programów dla systemu Android i nie przeszły testu. Jednak, program Kaspersky Lab łatwo zdał test AV-TEST Certification ze wspaniałym, 99% wskaźnikiem ochrony”, skomentował Andreas Marx, dyrektor generalny AV-Test.

 

Eksperci zwracali także uwagę na wpływ produktów antywirusowych na wydajność smartfona. Rozwiązanie Kaspersky Lab zostało uznane za ekonomiczne pod względem zużycia procesora i obciążenia połączeń internetowych, a dodatkowo otrzymało maksymalną notę w kategorii Użyteczność.

 

Test uwzględniał także dodatkowe funkcje oferowane przez każde rozwiązanie, zwracając uwagę na technologie antykradzieżowe, ochronę przeglądarki, filtrowanie połączeń i wiadomości itd. Kaspersky Mobile Security ponownie znalazł się wśród najlepszych w tej kategorii.

 

„Cyberprzestępcy zwracają coraz większą uwagę na urządzenia z systemem Android; 99% wszystkich szkodników mobilnych powstało z myślą o platformie Android”, powiedział Oleg Iszanow, dyrektor działu badawczego ds. ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, Kaspersky Lab. „Wkładamy ogromny wysiłek w zapewnienie użytkownikom naszych produktów mobilnych wysokich standardów ochrony. Należy jednak pamiętać, że rozwiązanie antywirusowe jest tylko jedną z wielu aplikacji używanych przez właścicieli smartfonów. Program antywirusowy musi oferować maksymalny poziom ochrony z zachowaniem znikomego obciążenia procesora i ruchu sieciowego. Wyniki najnowszego badania AV-Test w sposób obszerny przedstawiają efektywność rozwiązania Kaspersky Lab”.

 

Więcej informacji dotyczących procedur i wyników testu można znaleźć na stronie http://www.av-test.org/en/tests/mobile-devices/android/may-2013.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »