Technologie » Komputery

Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje

Kaspersky pomaga giełdzie kryptowalut Indacoin powstrzymywać oszukańcze operacje
Zobacz więcej zdjęć »
Jedną z głównych zalet kryptowaluty jest możliwość błyskawicznego dokonywania bezpiecznych transakcji. Jednak anonimowy i zdecentralizowany charakter takich transakcji może zostać wykorzystany przez oszustów do prania pieniędzy lub naciągania osób inwestujących w kryptowalutę.

Dlatego, aby zapobiec nieuczciwym praktykom i zapewnić prawdziwe bezpieczeństwo inwestycjom swoich klientów, giełda kryptowalut Indacoin wdrożyła rozwiązanie Kaspersky Fraud Prevention.

Wielu oszustów pierze pieniądze zdobyte w wyniku kradzieży kart kredytowych lub wykorzystania danych kart uzyskanych wskutek wycieku, zanim przeleje je na swoje konta bankowe. Szacuje się, że około trzy czwarte kryptowaluty poddanej praniu w 2018 r. przeszło ten proces przy użyciu serwisu kryptogiełdy. Oszuści mogą również manipulować użytkownikami giełd kryptowalut w celu skłonienia ich do przelania pieniędzy na inne konto poprzez podszywanie się pod pracowników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz wykorzystywanie narzędzi zdalnego dostępu. Ponieważ tego rodzaju oprogramowanie jest legalne, tradycyjne rozwiązania bezpieczeństwa mogą nie zidentyfikować ryzyka i nie oznaczyć go jako zagrożenia. Takie incydenty nie tylko zagrażają inwestycjom użytkowników, ale również negatywnie wpływają na reputację giełd kryptowaluty.

Identyfikacja i blokowanie tego rodzaju szkodliwych transakcji bez wpływu na szybkość legalnych przekazów środków ma istotne znaczenie. Ze względu na dość zmienny kurs wymiany kryptowalut inwestorom zależy na tym, aby ich płatności zostały szybko przetworzone.

Indacoin, czołowa giełda fiat-to-crypto (wymiany pieniądza fiducjarnego na kryptowalutę), oferuje uproszczony proces weryfikacji, który umożliwia klientom wykorzystywanie serwisów jej partnerów bez dodatkowych trudności. W celu wyeliminowania ryzyka nadużycia platformy Indacoin skorzystał z rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention, którego automatyczna analiza oszustw zapewnia wykrywanie nielegalnych transakcji w czasie rzeczywistym. Potrafi również identyfikować grupy oszustów z wykorzystaniem globalnej reputacji urządzeń oraz rozszerzonej analizy cyfrowych „odcisków palców”, dzięki czemu może wykryć podejrzaną aktywność, zanim dojdzie do powstania jakichkolwiek szkód.

W wyniku zintegrowania Kaspersky Fraud Prevention z systemem zapobiegania oszustwom Indacoin jego skuteczność wzrosła o 38%. Najistotniejszym usprawnieniem była możliwość identyfikowania operacji przeprowadzanych na komputerze klienta lub telefonie za pośrednictwem zdalnego dostępu.

Anwar Sidorow, dyrektor ds. partnerstw w Indacoin, powiedział: Giełda kryptowalut posiada wiele unikatowych cech, jednak główne ryzyko jest takie samo jak w przypadku instytucji finansowych i dotyczy bezpieczeństwa kart oraz informacji płatniczych, jak również bezpieczeństwa kont osobistych oraz środków klientów. Wdrożenie Kaspersky Fraud Prevention pomaga w identyfikowaniu wyrafinowanych oszustw oraz nieuczciwych użytkowników z większą precyzją. Integracja pozwoliła także wdrożyć uczenie maszynowe do naszego systemu weryfikacji.

Cieszymy się, że Indacoin wybrał właśnie nas. Oszukańcze transakcje są powszechnym zjawiskiem na giełdach kryptowalut i mogą negatywnie wpłynąć na lojalność inwestorów w tej nowej dziedzinie. Poprzez integrację rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention ze swoja giełdą Indacoin pokazuje, że jest godnym zaufania partnerem inwestorów na wysoce konkurencyjnym rynku kryptowalut – powiedziała Claire Hatcher, odpowiedzialna w firmie Kaspersky za działania biznesowe w kontekście rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention.

Więcej informacji na temat rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/finance.

Szczegóły dotyczące implementacji rozwiązania Kaspersky Fraud Prevention w systemach Indacoin są dostępne na stronie https://r.kaspersky.pl/Da5gr.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »