Technologie » Komputery

Kaspersky Security for Mobile — udoskonalona ochrona przed zagrożeniami mobilnymi dla firm

Kaspersky Security for Mobile — udoskonalona ochrona przed zagrożeniami mobilnymi dla firm
Zobacz więcej zdjęć »
Smartfony od dawna pełnią nie mniej istotną rolę w firmach co komputery PC czy laptopy.

Jednak z coraz większą mobilnością personelu wiąże się wzrost ryzyka cyberzagrożeń: według Kaspersky Lab w 2017 r. zarejestrowano 42 miliony prób ataków na urządzenia mobilne. Dlatego dzisiejsze firmy muszą nie tylko zarządzać mobilnością korporacyjną, ale również zapewnić ochronę urządzeniom i przechowywanym na nich wrażliwym danym przed zaawansowanymi zagrożeniami. Aby pomóc klientom sprostać temu wyzwaniu, Kaspersky Lab uaktualnił Kaspersky Security for Mobile – swoje rozwiązanie do ochrony przed zagrożeniami mobilnymi, które zapewnia kontrolę, widoczność oraz bezpieczeństwo danych firmowych na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Rozwiązania MDM (ang. Mobile Device Management) oraz EMM (ang. Enterprise Mobility Management) umożliwiają organizacjom kontrolowanie dostępu do dokumentów firmowych oraz zarządzanie konfiguracjami urządzeń, oferując przy tym pracownikom możliwość wydajnej pracy zdalnej. Rozwiązania te chronią dane korporacyjne przed wyciekiem na wypadek, gdyby urządzenie zostało zgubione lub skradzione. Z reguły nie potrafią jednak zabezpieczać przed zaawansowanymi zagrożeniami, takimi jak aplikacje cyberszpiegowskie, które potrafią gromadzić i wysyłać informacje firmowe z urządzenia do przestępców – tak jak robi to m.in. szkodliwy program Skygofree. Przy użyciu tego trojana cyberprzestępcy mogą zdalnie zarządzać urządzeniem bez wiedzy właściciela, podsłuchując odbywające się w pobliżu rozmowy, jeśli znajdzie się ono w określonej lokalizacji.     

W związku ze wzrostem liczby takich zagrożeń organizacje potrzebują dodatkowej warstwy ochrony dla swoich urządzeń mobilnych, która potrafi wykryć anomalie w zachowaniu urządzeń i aplikacji, wykryć luki w zabezpieczeniach i zapobiec infekcjom zarówno znanych, jak i nieznanych szkodliwych programów.    

Aby zapewnić nową jakość zarządzania cyberochroną mobilną, Kaspersky Lab oferuje unowocześniony produkt — Kaspersky Security for Mobile. Jest to rozwiązanie do ochrony przed zagrożeniami mobilnymi, które łączy zabezpieczenie przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zarządzanie bezpieczeństwem wszystkich urządzeń mobilnych połączonych z internetem z możliwością integracji z platformami EMM firm trzecich.

Zaawansowana ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem z łatwym zarządzaniem

Funkcjonalność Kaspersky Security for Mobile obejmuje kluczowe funkcje związane z zapobieganiem zagrożeniom (ang. Mobile Threat Defense), a także z wykrywaniem i łagodzeniem skutków ataków. Zaawansowana ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem wykrywa aktywność urządzeń mobilnych i zapobiega znanym i nowym wyrafinowanym zagrożeniom, poprzez wykorzystywanie technik wspomaganych uczeniem maszynowym oraz analizą zagrożeń opartą na chmurze.  

Ochronę na poziomie sieci zapewnia kontrola aplikacji i ruchu WWW, jak również narzędzia antyphishingowe i antyspamowe, które pomagają administratorom uzyskać pewność, że na smartfonach i tabletach pracowników znajdą się tylko dozwolone dane. Rozwiązanie potrafi również wykrywać eskalację przywilejów w przypadku zdjęcia zabezpieczeń systemu na smartfonie (rootowanie/jailbreak).     

Kaspersky Security for Mobile pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa IT konfigurować i kontrolować zarządzanie bezpieczeństwem na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Rozwiązanie integruje się z platformami Microsoft® Exchange ActiveSync®, iOS MDM oraz Samsung KNOX™, dzięki czemu można tworzyć dodatkowe profile i ograniczać np. dostęp urządzenia do publicznych sieci Wi-Fi lub wykorzystywanie kamer w obrębie firmowej sieci. Kaspersky Security for Android jest ponadto kompatybilny z rozwiązaniami EMM różnych producentów, w tym VMware AirWatch oraz MobileIron. Dzięki takiej integracji zespoły IT mogą konfigurować ochronę na urządzeniach, które są zarządzane z jednej platformy EMM. W efekcie organizacje mogą zarządzać obszarem roboczym i aplikacjami mobilnymi, osiągając większy poziom cyberbezpieczeństwa.      

Pełny zestaw funkcji Kaspersky Security for Mobile jest zintegrowany z rozwiązaniem punktów końcowych: Kaspersky Endpoint Security for Business. Pozwala to administratorom monitorować podejrzaną aktywność w sieci i na punktach końcowych, łącznie ze smartfonami i tabletami, jak również stacjami roboczymi i serwerami na platformach Windows, Linux oraz Mac.    

Mobilność pracowników pomaga zwiększyć wydajność firmy – właśnie do tego dążą przedsiębiorstwa każdego rozmiaru. Jednak coraz większy „szkodliwy” ruch, szkodliwe aplikacje mobilne oraz luki w zabezpieczeniach oprogramowania, w połączeniu z czynnikiem ludzkim, sprawiają, że zarządzanie urządzeniami mobilnymi i ich ochrona stają się prawdziwym wyzwaniem. Każda organizacja posiada własną strategię mobilną, dlatego potrzebuje zindywidualizowanej ochrony, która umożliwi elastyczną konfigurację polityk oraz zarządzanie konfiguracjami bezpieczeństwa na każdym urządzeniu i w całym ekosystemie mobilnym — powiedział Dmitrij Aleszin, wicedyrektor działu marketing produktu, Kaspersky Lab.

Produkt Kaspersky Security for Mobile jest dostępny globalnie. Więcej informacji na jego temat znajduje się na stronie https://www.kaspersky.pl/ochrona-dla-korporacji/mobile.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła. Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »