Firma » Biznes

Kaspersky Small Office Security 4 – rozwiązanie bezpieczeństwa uszyte na miarę potrzeb małych firm

Kaspersky Small Office Security 4 – rozwiązanie bezpieczeństwa uszyte na miarę potrzeb małych firm
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje o wprowadzeniu na polski rynek nowej wersji Kaspersky Small Office Security, rozwiązania bezpieczeństwa stworzonego z myślą o małych firmach.

Rozwiązanie to zapewnia światowej klasy ochronę oraz łatwą obsługę, która nie wymaga specjalistycznych umiejętności w zakresie informatyki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

Nowe funkcje ułatwiają skierowanie cennych zasobów na działania związane z prowadzeniem i rozwojem biznesu, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo operacjom oraz danym klientów i pracowników.

 

Małe firmy często stają się ofiarami cyberprzestępców – często zwracają one niewielką uwagę na kwestie cyberbezpieczeństwa, a jednocześnie przechowują coraz więcej wrażliwych danych. Wyniki przeprowadzonego niedawno badania pokazują, że udział firm, które pozwalają swoim pracownikom wykorzystywać prywatne urządzenia do pracy, zwiększył się do 62% w 2014 r. Jednocześnie, chociaż firmy zdają sobie sprawę, że informacje osobiste klientów (25%), dane niezbędne do dokonania płatności (13%) oraz tajemnice handlowe (12%) należą do największych priorytetów jeśli chodzi o konieczność zabezpieczenia zasobów, nadal podejmują jedynie podstawowe działania, ograniczając się np. do darmowych produktów antywirusowych. Respondenci wskazali, że potrzebują niezawodnego, ale prostego i łatwego w użyciu rozwiązania, które mogą zdobyć w przystępnej cenie.    

 

Kaspersky Small Office Security 4 jest wyposażony w technologie bezpieczeństwa spotykane w rozwiązaniach korporacyjnych, jednak został zaprojektowany z myślą o potrzebach małych firm. Oferuje skuteczność wyróżnianej nagrodami ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem oraz bezpieczeństwo transakcji online, zarządzanie chmurą, zarządzanie kopią zapasową oraz hasłami – w przyjazny dla użytkownika sposób, co jest niezwykle istotne w tym segmencie.   

 

„Prowadzenie niewielkiej działalności może być niezwykle ekscytujące i przyjemne, jednak to, że firma jest mała, nie oznacza, że jest mniej widoczna dla cyberprzestępców. Firmy muszą bardziej zadbać o zapewnienie sobie ochrony IT, a Kaspersky Small Office Security ułatwia to zadanie. Jest prosty w instalacji, łatwy w konfiguracji i niewymagający w utrzymaniu, dzięki czemu właściciele firm mogą skoncentrować się na tym, co robią najlepiej – dążeniu do tego, aby ich firma odniosła sukces” – powiedział Konstantin Woronkow, dyrektor działu odpowiedzialnego za produkty bezpieczeństwa dla punktów końcowych, Kaspersky Lab.   

 

Nowości i udoskonalenia

 

Najnowsza wersja Kaspersky Small Office Security oferuje kilka całkowicie nowych i udoskonalonych funkcji, takich jak: 

 

- Udoskonalona ochrona przed znanymi, powstającymi i zaawansowanymi zagrożeniami – z wielowarstwową ochroną przeznaczoną dla komputerów z systemem Windows oraz Mac, serwerów z systemem Windows oraz urządzeń mobilnych opartych na Androidzie.  

- Nowa konsola zarządzania oparta na chmurze – umożliwia właścicielom firm lub ich doradcom w zakresie informatyki łatwe zarządzanie bezpieczeństwem IT oraz urządzeniami z dowolnego miejsca przy użyciu przeglądarki internetowej.

- Nowy menedżer haseł korzystający z chmury – przechowuje krytyczne dla firmy dane dotyczące logowania, dzięki czemu użytkownicy mogą stosować unikatowe hasło dla każdego zasobu online, na wszystkich urządzeniach, pamiętając tylko jedno hasło główne.  

- Bezpieczeństwo danych finansowych – chroni transakcje prywatne i biznesowe online przed oszustwami finansowymi. Obejmuje udoskonalenia wyróżnianego nagrodami modułu Bezpieczne pieniądze opracowanego przez Kaspersky Lab.

 

 

Ceny i dostępność

 

Kaspersky Small Office Security 4 jest dostępny z licencjami do 99 stanowisk obejmujących komputery PC (od Windows XP do Windows 10) oraz Mac (łącznie z najnowszym systemem OS X Yosemite), serwery plików (Windows) oraz smartfony i tablety z Androidem. Licencja na jedno stanowisko obejmuje komputer oraz urządzenie mobilne, zatem firmy, które nabywają ochronę – na przykład – dla 10 pracowników, mogą zabezpieczyć 10 komputerów i 10 urządzeń mobilnych oraz dodatkowo 1 serwer plików.

 

Kaspersky Small Office Security 4 jest dostępny na polskim rynku od 20 sierpnia 2015 r. Przykładowe ceny prezentują się następująco:

- 799 zł – cena brutto rocznej licencji na ochronę 5 stanowisk (5 komputerów oraz 5 smartfonów/tabletów z Androidem) oraz 1 serwera plików;

- 2 229 zł – cena brutto rocznej licencji na ochronę 15 stanowisk (15 komputerów PC oraz 15 smartfonów/tabletów z Androidem) oraz 2 serwerów plików;

- 3 359 zł – cena brutto rocznej licencji na ochronę 25 stanowisk (25 komputerów PC oraz 25 smartfonów/tabletów z Androidem) oraz 3 serwerów plików.

 

Pełny opis produktu jest dostępny na stronie http://kaspersky.pl/ksos.

 

Wszyscy użytkownicy poprzedniej wersji programu Kaspersky Small Office Security mogą bezpłatnie uaktualnić posiadane aplikacje do najnowszej wersji.  

 

Wersja do testów dla mediów

 

Wszystkich dziennikarzy i przedstawicieli mediów zainteresowanych testowaniem najnowszej wersji produktu Kaspersky Small Office Security prosimy o kontakt z biurem prasowym Kaspersky Lab Polska: prasa@kaspersky.pl.

 

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

 

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/news.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »