Technologie » Komputery

Kaspersky udostępnia twórcom rozwiązań mobilnych narzędzie do testowania aplikacji dla Androida

Kaspersky udostępnia twórcom rozwiązań mobilnych narzędzie do testowania aplikacji dla Androida
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Kaspersky udostępniła publicznie swoją platformę do przeprowadzania automatycznych testów aplikacji dla systemu Android. Narzędzie o nazwie Kaspresso oferuje rozbudowane możliwości konfiguracji i jest łatwe w użytkowaniu.

Dzięki Kaspresso twórcy aplikacji mobilnych mogą znacząco zredukować czas poświęcany na testowanie aplikacji, nie martwiąc się przy tym, że przeoczą jakiś błąd, a tym samym przyspieszyć proces wydania aplikacji. Narzędzie zebrało już pozytywne opinie na dwóch konferencjach technologicznych – Mobilization IX oraz Codemotion Berlin 2019.

Wybór odpowiedniego narzędzia automatycznego testowania, które pozwoli przyspieszyć wydanie aplikacji, może stanowić spore wyzwanie dla twórców aplikacji mobilnych. Obecnie dostępnych jest wiele platform i narzędzi służących do przeprowadzania automatycznych testów, takich jak Espresso czy Appium. Platformy te nie są jednak w stanie rozwiązać wszystkich problemów twórców aplikacji dla systemu Android, takich jak te dotyczące czytelności, zawodności, raportowania czy architektury testów interfejsu użytkownika.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wymienione problemy utrudniają twórcom aplikacji mobilnych pisanie czystych, stabilnych oraz łatwych w obsłudze i zrozumieniu testów interfejsu. Z myślą o rozwiązaniu aktualnych problemów firma Kaspersky wprowadziła nowe narzędzie o nazwie Kaspresso służące do testowania aplikacji dla systemu Android. Jest ono oparte na dwóch bibliotekach wykorzystywanych do tworzenia automatycznych testów dla systemu Android – Espresso oraz Kakao. Dzięki włączeniu biblioteki Kakao, Kaspresso poprawia czytelność testów interfejsu użytkownika, sprawiając, że opisy testów osiągają nowy poziom i są bardziej zrozumiałe.

Kaspresso rozwiązuje ponadto problem niemiarodajnych testów oraz raportowania. W pierwszym przypadku mowa o testach dających nieprzewidywalne wyniki, gdzie każdy negatywny wynik testu wynika z innej przyczyny, mimo że na urządzeniu programisty funkcjonalność działa prawidłowo. Jeśli chodzi o problemy Espresso dotyczące raportów (brak dzienników zdarzeń z samej platformy), narzędzie firmy Kaspersky pozwala na wgląd we wszystkie działania Espresso, a nawet na modyfikowanie ich.

Kaspresso uwzględnia najlepsze praktyki oparte na wieloletnim doświadczeniu programistów aplikacji mobilnych z firmy Kaspersky. Platforma zawiera rekomendacje dot. architektury umożliwiające ujednolicenie oraz standaryzację testów interfejsu.

Postanowiliśmy publicznie udostępnić narzędzie Kaspresso, ponieważ stworzenie platformy służącej do przeprowadzania automatycznych testów wymaga wiele wysiłku i znacznych zasobów. Ponadto narzędzia testujące dla systemu Android ułatwiają życie programistom aplikacji mobilnych. Staraliśmy się połączyć w jednym narzędziu najlepsze zasoby oraz praktyki, wykorzystując przy tym nasze własne doświadczenie. Mamy nadzieję, że za pomocą Kaspresso twórcy aplikacji mobilnych będą rozwijali lepsze i bardziej niezawodne aplikacje dla systemu Android z pożytkiem dla użytkowników i całej branży – powiedział Wiktor Jabłokow, dyrektor działu ds. rozwoju produktów mobilnych w firmie Kaspersky.

Więcej informacji na temat platformy Kaspresso oraz jej zalet na tle innych dostępnych rozwiązań znajduje się na stronie https://r.kaspersky.pl/PkLlG.

Platforma Kaspresso jest dostępna do pobrania na stronie https://github.com/KasperskyLab/Kaspresso.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »