Rozrywka i wypoczynek » Sport

Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym

Katarzyna Skrzypiec z tytułem Wicemistrzyni Śląska w Fitness Sylwetkowym
Zobacz więcej zdjęć »
Katarzyna Skrzypiec, utytułowana zawodniczka w fitness sylwetkowym, zdobyła Wicemistrzostwo Śląska w trakcie Ogólnopolskich Mistrzostw Śląska w kulturystyce i fitness w Mysłowicach. Tym samym, na co dzień pracująca w RAFAKO S.A. sportsmenka, zainaugurowała nowy sezon.

Już niebawem, w trakcie Mistrzostw Polski, które odbędą się w danich 22-23 kwietnia w Kielcach, powalczy o kolejne miejsce na podium. 

Ogólnopolskie Mistrzostwa Śląska w Kulturystyce i Fitness to trzecia co do wielkości impreza kulturystyczna i fitness obok Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zawody odbyły się 8 i 9 kwietnia w mysłowickim Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu. Zwycięstwo przypadło zawodnikom z klubu KS Olimp Zabrze, którzy zgarnęli większość trofeów. Pośród nich znalazła się Katarzyna Skrzypiec, która na co dzień pracuje jako Kierownik Projektu w RAFAKO S.A. Sportsmenka zdobyła Wicemistrzostwo Śląska.  

- Był to mój pierwszy start w tym sezonie, po ponad rocznej przerwie, a w planach są już kolejne. Na pewno wezmę udział w Mistrzostwach Polski w Kielcach. Natomiast moim celem głównym będą zawody w sezonie jesiennym, czyli m.in Puchar Polski - wyznała Katarzyna Skrzypiec, Kierownik Projektu RAFAKO S.A.
Katarzyna Skrzypiec pierwszy raz na scenie Mistrzostw Śląska stanęła w 2013 roku w Żorach. Zarówno 4 lata temu, jak i tym razem zdobyła II miejsce. - W kategorii „fitness sylwetkowe”, w której startowałam było 12 zawodniczek, z których w pierwszej rundzie panel sędziowski wytypował finałową „szóstkę”. W rundzie drugiej, jury ponownie dokonało oceny sylwetki, w rezultacie czego uplasowałam się na II miejscu, zdobywając tytuł Wicemistrzyni Śląska 2017 - opowiedziała K. Skrzypiec. 

Intensywne przygotowania do mysłowickich zawodów, Katarzyna Skrzypiec rozpoczęła w październiku ubr.  - Nie ukrywam, że po rocznej przerwie nie było mi łatwo wrócić do treningów, diety i całego reżimu związanego z przygotowaniami. Co więcej, oprócz pracy zawodowej, przybyło mi sporo obowiązków związanych z działalnością w kierunku rozwijania swojej pasji – mówiła fitnesska. 

Pani Katarzyna oprócz regularnej pracy, intensywnych przygotowań do swoich startów prowadzi także treningi z podopiecznymi. Jedną z nich jest Agnieszka Czapska, która również wystartowała w Mistrzostwach Śląska, gdzie zdobyła pierwsze miejsce. - Kiedy zgłosiła się do mnie Agnieszka, widziałam w jej oczach jak bardzo chce i jak bardzo jest zmotywowana. Po wstępnej ocenie jej predyspozycji, mimo ogromu obowiązków, nie potrafiłam odmówić. Nie wiedziałam, czy się uda i czy będzie efekt, ale włożyłam w jej przygotowanie całą swoją wiedzę, doświadczenie i serce. Biorąc przy tym pod uwagę fakt, że jest to młoda osoba i dopiero zaczyna swoją karierę - zaznaczyła K. Skrzypiec. - Każdy z nas potrzebował na początku swojego „mentora” i jest mi bardzo miło, że Agnieszka obdarzyła mnie zaufaniem. Tym bardziej, jestem szczęśliwa i dumna, że wygrała kolejne zawody! To niesamowite uczucie móc przyczynić się do sukcesu i spełnienia marzeń drugiej osoby. To większa satysfakcja niż własny wynik - opowiadała z dumą Katarzyna Skrzypiec. 

Pracująca na co dzień w raciborskiej Spółce, Katarzyna Skrzypiec w planach ma także starty poza granicami Polski. Najważniejszymi, w których chce wystąpić będą Mistrzostwa Świata organizowane w tym roku we Francji, do których przygotowuje perfekcyjną formę startową. To jednak nie wszystko, ponieważ zawodniczka, oprócz fitness uprawia także inne sporty. Regularnie bierze udział m.in w Mistrzostwach Polski Energetyków w narciarstwie alpejskim, gdzie osiąga świetne wyniki. 
 

***
RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

***

KONTAKT:

www.rafako.com.pl

Aleksandra Dik

aleksandradik@adventure.media.pl 

tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »