Firma » Biznes

Kawasaki UniCell nagrodzony na ExpoWELDING 2010

Kawasaki UniCell nagrodzony na ExpoWELDING 2010
Zobacz więcej zdjęć »
Uniwersalne stanowisko Kawasaki UniCell uzyskało wyróżnienie na Międzynarodowych Targach Spawalnicznych ExpoWELDING 2010. To funkcjonalne i elastyczne rozwiązanie, oparte o robota Kawasaki zdobyło uznanie jury w kategorii - najlepszy produkt prezentowany na targach.

Na największej, jak podkreślają organizatorzy, imprezie branży spawalniczej w środkowej Europie, zaprezentowali się wiodący dostawcy rozwiązań technologicznych.

Nowością na targach była prezentacja uniwersalnego stanowiska zrobotyzowanego Kawasaki - najnowszej propozycji w ofercie firmy ASTOR, dystrybutora robotów przemysłowych Kawasaki.

Stanowisko Kawasaki UniCell zostało zaprojektowane w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności. Można je w łatwy sposób dostosować do konkretnej aplikacji, sprawnie transportować i szybko montować na nowym miejscu. Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na elastyczność całego zakładu i zwiększa możliwości produkcyjne przy danym parku maszynowym. Dzięki zastosowaniu stołu obrotowego czas cyklu procesu skrócony jest o połowę.

To kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie może służyć do zrobotyzowanej obsługi różnych procesów przemysłowych takich jak, montaż, spawanie, zgrzewanie, cięcie, szlifowanie, klejenie, nakładanie pasty itp. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zachowane bezpieczeństwo operatora – płyta rozdzielająca strony stołu oraz obudowy wykonane są ze stali uniemożliwiając robotowi przekroczenie obszaru pracy.

W zależności od wymagań, stanowisko może być wyposażone w stół obracany manualnie lub automatycznie.
Nagrodzone stanowisko Kawasaki UniCell wyposażone jest również w kolumnę oświetleniową oraz panel operatora. To uniwersalne rozwiązanie wymaga jedynie doboru odpowiedniego robota Kawasaki oraz wyposażenia go w osprzęt dedykowany do konkretnego zastosowania – i jest gotowe do pracy.

Warto wspomnieć, że w trakcie ExpoWELDING 2010 obradująca komisja konkursowa, przyznała również nagrodę firmie RMA - partnerowi i współwystawcy ASTOR.
Firma RMA, która jest integratorem robotów Kawasaki otrzymała medal za SYSTEM SPAWANIA ZROBOTYZOWANEGO Z UŻYCIEM SKANERA 3D.

Więcej informacji o Kawasaki UniCell: http://www.astor.com.pl/robotyka/roboty-kawasaki/uniwersalne-stanowisko-kawasaki-unicell.html

O ASTOR Sp. z o.o.
Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz sześciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »