Dom » Wnętrza

Kawiarnia w stylu scandi

Kawiarnia w stylu scandi
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnim czasie styl skandynawski w wystroju wnętrz jest jednym z najbardziej inspirujących dla Polaków. Kawiarnia w stylu scandi powinna być miejscem przytulnym i bliskim naturze, takim, w którym po prostu chce się spędzać czas.
Podpowiadamy, jak umeblować kawiarnię w stylu skandynawskim, tak, aby każdy czuł się w niej jak w domu.

Styl skandynawski - minimalizm i umiejętne łączenie barw

Styl skandynawski przede wszystkim stawia na minimalizm. Zamiast barokowych form i pomieszczeń pełnych starych bibelotów - meble proste w formie, drewno, naturalne materiały. Kolory bliskie naturze: szarości, brązy, beże, zieleń. Sekretem tego stylu jest perfekcyjne łączenie odcieni i wybór dodatków. To sztuka, w której Skandynawowie są perfekcyjni. Bardziej żywe odcienie możliwe są jedynie w dodatkach.

Światło i ekologia

W kawiarni w stylu skandynawskim powinniśmy zrezygnować z silenia się na wymuszony przepych. Zamiast tego zadbajmy o to, by, każdy, kto odwiedzał to miejsce, czuł się tu po prostu dobrze. Wnętrza w stylu skandynawskim powinny być jak najbardziej rozświetlone. Ponieważ na północy dni są krótkie i światła wpada niewiele, Skandynawowie zawsze dążyli do tego, by możliwie rozświetlić pomieszczenia przy pomocy jasnych barw.

Podniesieniu komfortu służy tutaj również postawienie na ekologię, meble wykonane z drewna, naturalne dodatki.

Jakie meble wybrać?

W naszej kawiarni doskonale sprawdzi się narożnik w stylu skandynawskim. Dobrym pomysłem będzie wybór narożnika w odcieniach szarości, brązu lub beżu. Do takiego narożnika doskonale będą pasować meble wykonane z wysokiej jakości naturalnego drewna. Warto wybrać drewniane stoliki i regały pokryte jedynie bezbarwnym lakierem, które prezentują naturalną fakturę drewna.

Nastrój przytulności możemy łatwo wprowadzić za pomocą dodatków. Mogą być one w nieco ostrzejszych kolorach: ciekawie będą kontrastowały odcienie czerwieni, pomarańczu, żółci, błękitu. Warto wybrać wzorzyste poduszki i narzuty na fotele. Dobrym pomysłem będą także industrialne lampy.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble skandynawskie
http://scandicsofa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »