Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kiedy hydrokolonoterapia wydaje się być niezbędna?

Kiedy hydrokolonoterapia wydaje się być niezbędna?
Zobacz więcej zdjęć »
Hydrokolonoterapia przydałaby się z pewnością każdemu z nas. Życie bez stresu, zero pośpiechu i zdrowe odżywianie to luksus, na który może sobie pozwolić naprawdę niewiele osób. Ale kiedy jest naprawdę niezbędna?

Niestety bardziej powszechny jest tryb życia pełen stresu, zabiegania i niezdrowego jedzenia, a taki ma swoje konsekwencje. Żyjąc w ten sposób dość mocno nadwyrężamy nasz układ pokarmowy, a to co trafia do naszego przewodu pokarmowego ma ogromny wpływ nie tylko na jego funkcjonowanie, ale także na funkcjonowanie wszystkich innych układów.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nie tylko to, co zostało już wchłonięte, ale także to, co zostaje przygotowane do wydalenia może negatywnie wpływać na pracę całego organizmu. Jeśli zbyteczne produkty przemiany materii przebywają w jelicie grubym zbyt długo zaczynają wydalać toksyny, które zatruwają zdrowe tkanki. To zaś może stać się przyczyną licznych chorób i dolegliwości.

Co prawda samo płukanie jelita grubego nie jest zabiegiem leczniczym, ale nie ulega wątpliwości, że ma korzystny wpływ funkcjonowanie całego organizmu. Co nam powinno zasugerować, że warto zdecydować się na ten zabieg? Z pewnością dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak zaparcia, wzdęcia, biegunka, uchyłki jelit, zaburzenia flory bakteryjnej, infekcje pasożytnicze, grzybice, drożdżyce, pleśnie, czy zaburzenia trawienia. W ich przypadku bowiem hydrokolonoterapia działa bezpośrednio.

Układy, których funkcjonowaniu może przysłużyć się oczyszczanie organizmu z toksyn to także układ moczowo-płciowy, nerwowy, a także sercowo-naczyniowy. Jeśli więc na tym polu występują jakieś dolegliwości, z pewnością zabieg płukania jelita jest jak najbardziej wskazany.

Z jego dobroczynnych właściwości powinni skorzystać także ci, którzy mają problemy skórne, albo cierpią na jakieś ogólne dolegliwości takie jak nawracające bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, czy częste infekcje. Zdecydowanie przyda się on także osobom z nadwagą, czy cierpiącym na otyłość. Oczyścić swoje jelito należy też zawsze przed kolonoskopią i wszelkimi zabiegami chirurgicznymi.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mikiqu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »