Gospodarka » Maszyny

Kiedy i gdzie przeprowadzić wiosenny serwis maszyny rolniczej?

Kiedy i gdzie przeprowadzić wiosenny serwis maszyny rolniczej?
Zobacz więcej zdjęć »
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że Twoje maszyny razem z Tobą już wkrótce przystąpią do wytężonej pracy. Żeby wszystko szło bez problemów i zgodnie z planem, muszą być sprawne i gotowe do działania.
Dlatego tak ważne jest, aby przed wyjazdem na pola zrobić ich przegląd i dokonać ewentualnych napraw. Kiedy i gdzie przeprowadzić serwis maszyny rolniczej?


Planowanie to podstawa

Nie wszystkie maszyny będą Ci potrzebne już na początku sezonu. Kombajnu użyjesz latem, a kopaczki do ziemniaków dopiero jesienią. Sprawdzenie i naprawy rozpocznij zatem od tych sprzętów, które jako pierwsze wyjadą na pole. Kluczowy będzie stan Twojego ciągnika, dlatego to jego przegląd wykonaj w pierwszej kolejności.

Następnie zajmij się siewnikami i opryskiwaczami. Obsiewanie pól czy opryskiwanie roślin musisz wykonywać w odpowiednich terminach, dlatego ważne jest, by te maszyny były gotowe na czas. Ich awarie nie tylko opóźnią prace, ale w konsekwencji mogą wpłynąć na wielkość Twoich plonów.Nie ryzykuj i zdecyduj się na profesjonalny serwis

Część prac związanych z serwisem możesz wykonać samodzielnie, jeśli się na tym znasz. Jeżeli natomiast posiadasz nowsze maszyny, w których ogromne znaczenie ma elektronika, zdaj się na profesjonalny serwis maszyn rolniczych. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi pracujący tam fachowcy nie przegapią żadnej usterki, co znacząco wpłynie na bezpieczeństwo korzystania z maszyny. Ewentualne naprawy przeprowadzą szybciej i sprawniej, a Twoje sprzęty na czas będą gotowe do efektywnej pracy. Dodatkowo część serwisów oferuje w tym okresie korzystne zniżki, co oznacza, że kompleksowy, profesjonalny przegląd nie obciąży znacząco Twojego portfela.Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu maszyn rolniczych?

W większości przypadków, zwłaszcza w sezonie, nie możesz sobie pozwolić na przestój, a nie zawsze usterka wymaga usunięcia natychmiast. Dlatego ważne jest, abyś mógł oddać maszynę do naprawy w zaplanowanym dla niej postoju, np. w nocy. Wybierz taki serwis, który przeprowadzi prace w dogodnym dla Ciebie terminie.

Bardzo często sprzedawcy maszyn rolniczych prowadzą również ich serwis. Jeśli sprzedawca, od którego kupiłeś swój sprzęt, również się tym zajmuje, nie wahaj się i zdecyduj się na jego serwis. Dlaczego? Zazwyczaj dysponuje on szerokim asortymentem oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych sprzedawanych przez siebie maszyn. Zatem wszystkich napraw czy wymian dokonasz w jednym miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »