Technologie » Telekomunikacja

Kiedy musisz skorzystać z cesji

Dodatkowe wsparcie procesów windykacyjnych w postaci nowej aplikacji w systemie ERP TETA Constellation umożliwiającej automatyczne tworzenie dokumentów cesji i porozumień.

Cesja to przeniesienie w drodze umowy praw do wierzytelności na nabywcę tych wierzytelności tzw. cesjonariusza. Oprogramowanie ERP TETA Constellation obsługuje proces tworzenia dokumentów cesji przez wskazanie transakcji dłużnika oraz cesjonariusza, na którego przekazywana jest wierzytelność. Ponadto system umożliwia również automatyczne tworzenie dokumentów rozrachunkowych związanych z zawieranymi z kontrahentami porozumieniami w sprawie uregulowania zaległych należności.

 

Przy tworzeniu dokumentów cesji i porozumień istnieje możliwość dokonywania zwiększeń lub zmniejszeń objętych nimi wierzytelności, w zależności od warunków zawartych w podpisanych umowach. Na generowanym dokumencie istnieje również możliwość ratalnego rozbicia objętej porozumieniem lub cesją wierzytelności oraz naliczenia od niej odsetek.  

Utworzone dokumenty oraz ujęte na nich transakcje rejestrowane są na przeznaczonych dla nich funkcjonalnych kartotekach i formularzach, gdzie można je przeglądać oraz prezentować w formie wydruku.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UNIT4 TETA

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »