Technologie » Komputery

Kiedy warto inwestować w rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim?

Kiedy warto inwestować w rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim?
Zobacz więcej zdjęć »
Działy HR coraz częściej sięgają po narzędzia, które realnie wspierają realizację strategii firmy, a dodatkowo przynoszą oszczędności w zakresie działania operacyjnego.

Efektywność staje się faktem, gdy obszar operacyjny jest maksymalnie zautomatyzowany i ustandaryzowany, a procesy związane z wykonywaniem działalności strategicznej przejrzyste i na bieżąco monitorowane.

Zdarza się jednak, że procesy zarządzania kapitałem ludzkim nie są realizowane w efektywny sposób. Jak zatem rozpoznać moment, w którym należy rozważyć inwestycję w rozwiązania informatyczne wspierające HR?

Niedoszacowane budżety, niezliczona ilość papierowych dokumentów związanych z zatrudnieniem czy długi czas przygotowywania informacji statystycznych to tylko niektóre sygnały świadczące o tym, że firma potrzebuje wsparcia systemu, który zautomatyzuje procesy zarządzania kapitałem ludzkim zachodzące w organizacji. Sygnałów, że organizacja powinna rozważyć wdrożenie rozwiązania informatycznego jest mnóstwo, ale w codziennej pracy łatwo je przeoczyć. By mieć pewność, że to czas na zmiany, warto odpowiedzieć sobie na jedno, podstawowe pytanie: czy zarząd firmy, dyrektor HR, dyrektor finansowy, menedżer liniowy mają bieżący dostęp do aktualnych danych z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi kluczowych dla sprawnego podejmowania trafnych decyzji menedżerskich? Jeżeli odpowiedź jest przecząca, mamy jasną sytuację – mówi Teresa Olszewska, Prezes Zarządu GAVDI Polska.
Czytaj całość tutaj: http://erp-view.pl/rozwiazania_hr/kiedy_warto_inwestowac_w_rozwiazania_do_zarzadzania_kapitalem_ludzkim.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »