Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego?

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego?
Zobacz więcej zdjęć »
Wychowywanie dzieci jest zadaniem bardzo trudnym.

Czasami zdarza się nawet, że rodzic nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie z problemami, jakie dotykają malucha. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

  1. W jakich problemach może pomóc psycholog dziecięcy?
  2. Psycholog dzieci i młodzieży - jak wybrać najlepszego lekarza dla swojego dziecka?

Kiedy dziecku może być potrzebna pomoc psychologiczna? Jak wybrać najlepszego lekarza? Zastanówmy się.W jakich problemach może pomóc psycholog dziecięcy?

Wielu rodziców obawia się iść do psychologa dziecięcego, sądząc, że problemy malucha miną same lub że korzystanie ze wsparcia jest powodem do wstydu. Tak jednak nie powinno być. Psychoterapia dzieci może pomóc w wielu problemach a wsparcie specjalisty może okazać się kluczowe dla dalszego rozwoju. Warto zaznaczyć, że szybka reakcja rodziców to dla dziecka szansa na uniknięcie wielu problemów w przyszłości. Pomoc psychologa dziecięcego jest oferowana maluchom już od czwartego roku życia.Psychoterapeuta dziecięcy to dobry wybór, jeśli:

  • spotkanie z psychoterapeutą lub psychologiem dziecięcym zostało zalecone przez lekarza czy nauczyciela,
  • dziecko ma problemy z niskim poczuciem własnej wartości, brakiem pewności siebie,
  • dziecko przejawia zaburzenia zachowania lub emocji,
  • dziecko jest agresywne wobec innych lub wobec siebie,
  • dziecko nie radzi sobie w sytuacjach społecznych, ma trudności adaptacyjne lub trudności z nauką,
  • dziecko znajduje się w trudnej dla siebie sytuacji, na przykład zmienia szkołę, przechodzi rozwód rodziców, następuje śmierć bliskiej osoby czy narodziny rodzeństwa,
  • dziecko przeżyło traumatyczne wydarzenie.

Warto pamiętać, że psycholog dziecięcy nie zajmuje się wyłącznie leczeniem zaburzeń osobowości i nie pracuje tylko z osobami chorymi psychicznie. Dobrze poprowadzona terapia psychologiczna może pomóc prawidłowo się rozwijać, przepracować pojawiające się trudności i w żadnym wypadku nie powinna być powodem do wstydu. Dobry psycholog dziecięcy Kraków to inwestycja w dalsze życie dziecka.Psycholog dzieci i młodzieży - jak wybrać najlepszego lekarza dla swojego dziecka?

Wybierając psychologa czy psychoterapeutę dla malucha czy nastolatka należy zachować szczególną ostrożność. Każde dziecko jest przecież inne, dlatego lekarz powinien zapewniać indywidualne podejście oraz mieć odpowiednie doświadczenie w pracy z dziećmi. Warto stawiać na specjalistów, którzy mają ukończone szkolenia rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Dzięki dobremu przeszkoleniu mogą oni szybko zdiagnozować przyczyny problemów i lepiej dopasować się do potrzeb dziecka. Warto zapoznawać się też z opiniami wcześniejszych pacjentów - bardzo często są one pomocne podczas dokonywania wyboru.

Źródło fotografii: pexels.com
Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »