Firma » Finanse

Kiedy warto zastanowić się nad skonsolidowaniem kredytów?

Kiedy warto zastanowić się nad skonsolidowaniem kredytów?
Zobacz więcej zdjęć »
Ponad połowa Polaków ma długi. Jednak nie na tym polega problem. Chodzi raczej o to, jak do tych długów podchodzimy. W korzystaniu z pożyczek nie ma nic złego, o ile nie bierzemy ich na zasadzie – „Jakoś to będzie”... A co, jeśli właśnie „nie będzie”?!

Powody zaciągania kolejnych zobowiązań bywają czasem naprawdę absurdalne, a kilka pochopnie podjętych decyzji wystarczy, żeby stracić kontrolę nad finansami i popaść w poważne tarapaty.

Jednak kłopoty finansowe nie zawsze są wynikiem nierozsądnych decyzji. Czasem są efektem zdarzeń losowych, zupełnie od nas niezależnych. Często nie mamy na nie wpływu, a pociągają one za sobą kolejne problemy i wydatki. Jeśli masz problem z finansami, jeśli dotyczy to Ciebie, dowiedz się, jak skorzystać z „opcji awaryjnej”?Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jeśli znalazłeś się w ciężkiej sytuacji finansowej i spłata kilku pożyczek jednocześnie zaczyna Cię przerastać, kredyt konsolidacyjny może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Skorzystanie z tego produktu bankowego może pomóc, niestety wiele osób nie wie, czym w ogóle jest kredyt konsolidacyjny i dlaczego warto po niego sięgnąć.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, które posiadają kilka aktywnych zobowiązań, lecz co najważniejsze, nie służy on do pozyskania kolejnych dodatkowych pieniędzy, tylko do uporządkowania zaciągniętych dotychczas kredytów i pożyczek. Kredyt konsolidacyjny umożliwia uregulowanie ich wszystkich jednocześnie w jednym banku, a następnie spłacać w jednej racie, w jednym terminie, w jednym banku.Największe zalety konsolidacji

Kredyt konsolidacyjny uwolni nas od spłacania kilku rat miesięcznych, wobec kilku wierzycieli, ale to nie wygoda jest tu jednak najważniejsza! Kredyt konsolidacyjny umożliwia nam odbudowanie budżetu domowego, który ucierpiał z powodu zadłużenia i pomóc w odzyskaniu płynności finansowej. W jaki sposób?

Kredyt konsolidacyjny zamknie wcześniejsze zobowiązania, poprzednie umowy kredytowe wygasną, ale powstanie nowa. W tej sytuacji możemy wynegocjować lepsze warunki spłaty, wydłużyć okres kredytowania i obniżyć wysokość miesięcznej raty. Wydłużenie okresu spłaty jest szczególnie istotne w przypadku osób, które zaciągnęły pożyczki krótkoterminowe i płacą tym samym bardzo wysokie raty miesięczne. Konsolidacja rozbije je na mniejsze, dzięki czemu zobowiązanie będzie łatwiejsze do spłaty, gdyż nie obciąży mocno naszego budżetu i pozwoli nam złapać oddech.

Co więcej, istnieje również możliwość, aby podczas zawierania nowej umowy kredytowej dobrać dodatkową sumę pieniędzy na dowolny cel. Zobowiązanie pokryje wówczas nasze długi i zostanie powiększone o dodatkową kwotę.Kiedy warto konsolidować kredyty?

Kredyt konsolidacyjny to pewnego rodzaju „koło ratunkowe” – zwłaszcza dla osób, które przerasta wysokość miesięcznych rat i czują, że znajdują się na równi pochyłej, która prowadzi je w poważne problemy finansowe. Jeśli jednak obawiasz się, że kredyt konsolidacyjny, wpędzi Cię w jeszcze większe zadłużenie lub stresują Cię negocjacje z bankiem w sprawie umowy kredytowej, skorzystaj z pomocy ekspertów. Doświadczeni specjaliści odpowiednio zadbają o Twoje interesy.

Kredyt konsolidacyjny jest również absolutnie niezbędny, jeśli posiadasz kilka zobowiązań i nie wystąpiły jeszcze opóźnienia ani problemy z ich spłatą, ale wszystko ku temu zmierza. Jeśli czujesz, że Twoja sytuacja zaczyna się pogarszać i z trudem płacisz swoje zobowiązania – Nie zwlekaj! Jeśli zaczyna dziać się coś złego, warto podjąć odpowiednie kroki jak najszybciej – zanim dojdzie do opóźnień, zadłużenia i zanim wierzyciele podejmą kroki windykacyjne! Teraz jest najlepszy moment na konsolidację! Szybkie działanie uchroni Cię przed poważnymi konsekwencjami i zostawi Ci też otwartą furtkę do produktów finansowych w przyszłości, gdyż unikniesz negatywnych wpisów w historii kredytowej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.splatachwilowek.pl/konsolidacja-kredytow/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »