Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Kiedy zdecydować się na implant?

Kiedy zdecydować się na implant?
Zobacz więcej zdjęć »
Wbrew pozorom, każdy z nas jest narażony na to, że spotka go problem związany z utratą zęba stałego. Niekoniecznie musi wynikać to z faktu, że dojdzie do rozwoju choroby, na przykład paradontozy, bądź też próchnicy, prowadzących do wypadnięcia zęba bądź też konieczności jego ekstrakcji.

Może to wynikać na przykład z faktu, że na skutek działań osób trzecich, bądź też w trakcie nieszczęśliwego uderzenia utracimy zęba, a nawet kilka zębów!

W takiej sytuacji wręcz niedopuszczalne jest, aby jakkolwiek nie zareagować. Trzeba skontaktować się ze stomatologiem jak najszybciej - celem określenia, jakie działania można podjąć w danym zakresie. Do listy takich działań zalicza się między innymi - zrekonstruowanie uzębienia z pomocą kompozytu, korony protetycznej, protezy zębowej, a także implantów stomatologicznych.

Część z tych rozwiązań stosuje się w przypadku, gdy ząb zostanie jedynie częściowo utracony, a część, gdy z zębodołu wypadnie znaczna część zęba, a nawet cały ząb. Implant stomatologiczny stosowany jest, gdy w zębodole jest całkowicie… pusto, czyli - jeśli nie ma tam korzenia, bądź korzenia z częścią zęba, które można wykorzystać do odbudowy protetycznej. Charakterystyka implantu stomatologicznego

Nim zdecydujesz się na implanty stomatologiczne, powinieneś wiedzieć, czym one tak naprawdę są. Implanty stomatologiczne to sztuczne wszczepy, wykonywane najczęściej z tytanu, choć coraz bardziej powszechne stają się implanty stomatologiczne wykonywane z tlenku cyrkonu. Funkcją implantu stomatologicznego jest zastąpienie naturalnego korzenia zęba - następnie, taki implant wykorzystuje się jako podstawę dla korony protetycznej. Całość tworzy konstrukcję o wyglądzie i funkcjonalności mocno zbliżonej do naturalnego zęba.Kiedy zdecydować się na implant? 

Zdecydowanie się na implant jest pod pewnymi względami bardzo komfortowe. Przede wszystkim, zastosowanie implantu pozwala całkowicie zapobiec ubytkom tkanki kostnej, powodowanym przez brak zęba w zębodole. Prócz tego, żadne inne rozwiązanie nie zaoferuje funkcjonalności i estetyki tak bardzo zbliżonej do naturalnego zęba, jak implant stomatologiczny. Prócz tego, raz wszczepiony implant zazwyczaj funkcjonuje u danego pacjenta przez wiele lat, dlatego warto jest mieć to na względzie, jeśli szukasz rozwiązania permanentnego. 

Jeśli powyższe zalety przemawiają do ciebie i chciałbyś je uzyskać, lecząc problem bezzębia, to bez wątpienia powinieneś zdecydować się na wizytę w https://www.luksdent.pl/implantologia/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »