Technologie » Komputery

Kilkadziesiąt nowych wdrożeń i inwestycje w badania i rozwój

Kilkadziesiąt nowych wdrożeń i inwestycje w badania i rozwój
Zobacz więcej zdjęć »
41,7 mld dolarów będzie wart rynek systemów ERP do końca dekady, podaje Allied Market Research. BPSC chce wykorzystać dobrą koniunkturę. W ubiegłym roku firma sfinalizowała kilkadziesiąt kontraktów w dużych i średnich firmach.

W tym roku BPSC planuje zintensyfikować projekty rozwojowe i ulepszać autorski system ERP.

 W swoich prognozach firma Allied Market Research szacuje, że rynek systemów ERP do 2020 rozwijać się będzie w tempie 7,2% rok do roku. Oznacza to, że na koniec drugiej dekady XXI w. globalna wartość zaawansowanych systemów wspierających zarządzanie będzie równa 41,7 mld dolarów. Obecnie jest to 33,3 mld dolarów. Jeśli wierzyć prognozom, ten wzrost nie ominie także Polski.

Rynek systemów ERP rozwija się bardzo dynamicznie, co w dużej mierze jest efektem popularyzacji idei Przemysłu 4.0. Ten proces z roku na rok przyspiesza i doprowadza do wielu zmian nie tylko w produkcji, ale też w logistyce i sprzedaży. Polskie firmy wpisują się światowe trendy i inwestują w zaawansowane rozwiązania IT dla biznesu - mówi Rafał Orawski, Prezes BPSC.
Słowa Prezesa katowickiej firmy znajdują potwierdzenie w danych Europejskiego Urzędu Statystycznego, dotyczących nasycenia systemami klasy ERP gospodarek krajów członkowskich Unii. Jak wynika z grudniowych danych Eurostatu, w ciągu dwóch lat liczba dużych i średnich firm, które posiadają system klasy ERP, wzrosła w Polsce o 10 punktów procentowych (2015-16%, 2017-26%). Polskie firmy powoli zbliżają się do średniej unijnej, która wynosi 31%.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/erp/kilkadziesiat_nowych_wdrozen_i_inwestycje_w_badania_i_rozwoj.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »