Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Kino karnawałowe w Renomie

Kino karnawałowe w Renomie
Zobacz więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę zapraszamy do wrocławskiej Renomy na mini maraton filmowy. W repertuarze m. in. kultowe „Lou Reed’s Berlin” i „Deszczowa piosenka”. Wszystkich miłośników kina zapraszamy w sobotę 19 lutego na poziom +1 w godzinach 12.00-19.00.

Karnawałowe projekcje rozpocznie film „Dom handlowy” z 1941 roku w reżyserii Charlesa Reisnera z braćmi Marx i Tony Martinem w roli głównej. Słynni bracia wyruszają na wschód, by zostać detektywami i ochroniarzami w wielkim domu towarowym. W sklepie panoszy się zbrodnia, którą można by sprzedawać w ilościach hurtowych. Nasi detektywi nie mają pojęcia, kto za tym stoi, ale za to świetnie się bawią.

O godzinie 14.00 zapraszamy na „Deszczową piosenkę”  Stanleya Donena, zabawny musical, który stał się klasykiem przede wszystkim dzięki tytułowej piosence „Singin' in the rain”, nieskrępowanie wyrażającej radość życia.

Jako trzeci, już o godzinie 16.00, zostanie pokazany „Elvis: tak to jest” w reżyserii Denisa Sandersa.  Jest to film dokumentalny z legendarnego koncertu Presley’a z 1970 roku w Las Vegas. Po latach archiwista Rick Schimidlin zmiksował cyfrowo dźwięk i obraz oraz wzbogacił film o ponad pół godziny dotąd nie oglądanych materiałów. Dzięki niemu zobaczymy ujęcia z prób i nowe wersje klasycznych przebojów.

Na koniec prawdziwy hit – „Lou Reed’s Berlin”, czyli dokument muzyczny Juliana Schnabela. Film poświęcony jest Lou Reedowi i jego, zrealizowanej w 1973 roku, płycie Berlin. Obraz zawiera materiał z koncertów, które miały miejsce przez pięć wieczorów w St. Ann's Warehouse w Brooklynie. Start: 19.00.

Zapraszamy!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

izastraczek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »