Dom » Architektura

Klasyka odkryta na nowo

Klasyka odkryta na nowo
Zobacz więcej zdjęć »
Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody, ale z biegiem czasu przybiera nowe formy. Jedną z nich jest nowoczesna klasyka, czyli stylistyka, która polega na łączeniu elegancji ze współczesnym designem.

Wnętrza utrzymane w stylu klasycznym są piękne i ponadczasowe, co nie oznacza, że nie można przełamać ich bardzo eleganckiego charakteru kilkoma prostymi dodatkami. Dzięki zestawieniu klasyki z elementami typowymi dla współczesnego designu, można odkryć ją na nowo, tworząc bardzo ciekawe i atrakcyjne projekty wnętrz. Nowoczesna klasyka nie lubi przesadnego przepychu, za to ceni balans pomiędzy tym co jest wyszukane, a tym co jest modne przy zachowaniu najwyższej jakości wykorzystanych materiałów. W takie założenie idealnie wpisują się drewniane podłogi Kaczkan, produkowane ze szlachetnej odmiany dębu szypułkowego pochodzącego z warmińsko-mazurskich lasów.

Drewniana podłoga – klasyczne rozwiązanie do modnych wnętrz

Łączenie klasyki z nowoczesnością niesie w sobie pewien element ryzyka. Przy zachowaniu umiaru oraz odpowiednich proporcji można jednak uzyskać aranżację, która z powodzeniem mogłaby znaleźć się na okładce najbardziej prestiżowego magazynu wnętrzarskiego na świecie. Projektowanie wnętrz tego typu warto rozpocząć od stworzenia bazy w postaci podłóg, ścian i sufitów. Dopiero w kolejnym kroku do aranżacji należy dobrać meble, tkaniny oraz dodatki - to w dużej mierze dzięki nim można nadawać pomieszczeniu bardziej klasycznego czy też designerskiego wyrazu. Nowoczesna klasyka lubuje się w materiałach najwyższej jakości, dlatego do wykończenia wnętrz urządzonych w tym stylu warto wybrać solidne, drewniane podłogi. W ofercie Kaczkan znajdują się deski produkowane ze szlachetnej odmiany dębu szypułkowego pochodzącego z warmińsko-mazurskich lasów. Produkty te dostępne są w trzech klasach drewna, w różnych wykończeniach - transparentnymi oraz barwiącymi lakierami UV oraz olejami naturalnymi, a także w kilku wymiarach. Dzięki tak bogatej ofercie można zdecydować się na deski o delikatniejszym, bądź wyrazistym, ukazującym naturalną formę drewna, rysunku, a także układać je tradycyjnie lub w bardzo ceniony w klasycznych aranżacjach wzór jodełki. Ciekawym rozwiązaniem do wnętrz opartych na konwencji nowoczesnej klasyki będą deski dwuwarstwowe Kaczkan pochodzące z kolekcji: ProParkiet Standard, Beauty of Country, Colours of the Nature oraz Colours of the World. Dzięki dwuwarstwowej budowie, deski te można stosować na ogrzewaniu podłogowym. Ponadto wyróżniają się one wysoką trwałością i wytrzymałością.

Balans między klasyką, a nowoczesnością 

Drewniana podłoga sama w sobie stanowi ozdobę wnętrza, nadając mu blichtru, dlatego w przestrzeniach, w których panuje klasyka odkryta na nowo warto odejść od przesadnego przepychu w postaci dekoracji ociekających złotem, okazałych żyrandoli czy nadto wyszukanych mebli. Klimat wnętrza utrzymanego w tej konwencji podkreślą delikatne sztukaterie, zwiewne, jednak eleganckie tkaniny oraz przemyślane meble, łączące cechy typowe zarówno dla stylu klasycznego, jak i współczesnego designu. Wśród nich może pojawić się kanapa typu ludwik, ale obita nowoczesnym materiałem czy też odwrotnie - prosta sofa obita welurem, a także stoliki, witryny i inne elementy wyposażenia o lekkiej formie z wstawkami z marmuru, metali szlachetnych, szkła czy drewna. Zwieńczeniem stylizacji będą designerskie lampy oraz dekoracyjne dywany i poduszki w modne wzory. W klasycznych wnętrzach najczęściej spotyka się jasną, stonowaną kolorystykę, ale w przestrzeniach łączących klasykę z nowoczesnością znajdzie się miejsce na feerię barw. Można zastosować ją właśnie na meblach tapicerowanych, tkaninach czy dodatkach. 

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl


 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

E.C.H.O. Communications

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »