Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Klinika Bocian realizatorem częstochowskiego programu dofinansowania in vitro

Klinika Bocian realizatorem częstochowskiego programu dofinansowania in vitro
Zobacz więcej zdjęć »
Częstochowa rusza z programem dofinansowania zabiegów in vitro. Klinika Leczenia Niepłodności Bocian została jednym z realizatorów programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy” w roku 2017.

Przyjmowanie wniosków par ubiegających się o refundację procedury in vitro w ramach miejskiego programu rozpoczyna się 22 lutego br. i potrwa tydzień. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. W budżecie Częstochowy zabezpieczono w tym roku 150 tys. zł na dofinansowanie leczenia za pomocą in vitro, co wystarczy na pomoc dla 30 par zmagających się z niepłodnością.

- Niepłodność to problem, który według szacunków dotyka około 20 proc. par w Polsce. Dla wielu z nich, jedyną szansą na poczęcie dziecka jest leczenie za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego. Rządowy program refundacji in vitro cieszył się ogromnym zainteresowaniem, tylko w Klinice Bocian skorzystało z niego ponad 1100 par z różnych stron Polski. Jego brak starają się wypełnić miasta, takie jak Częstochowa, które zdecydowały się wesprzeć finansowo swoich mieszkańców walczących o dziecko. Tego rodzaju pomoc popiera wielu Polaków. Potwierdzają to chociażby badania opinii społecznej, zrealizowane na rzecz Kliniki Bocian, z których wynika, że aż 78% Polaków jest zdania, iż niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro - mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Kliniki Leczenia Niepłodności Bocian, realizatora miejskiego programu dofinansowania in vitro dla mieszkańców Częstochowy.

Kwota dofinansowania i kryteria kwalifikacji par
Uczestnikom miejskiego programu refundacji in vitro przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości do 5000 zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pary, które będą leczyły się w Klinice Bocian w ramach miejskiego programu dla mieszkańców Częstochowy mają chociażby zagwarantowaną bezpłatną wizytę kwalifikacyjną, stymulację hormonalną, punkcję jajników ze znieczuleniem, procedurę ICSI polegającą na bezpośrednim, mikrochirurgicznym wprowadzeniu plemnika do cytoplazmy komórki jajowej. W większości refundowany jest również sam transfer zarodka. Pary z Częstochowy korzystające z miejskiego dofinansowania in vitro będą mogły wybrać dowolną placówkę Kliniki Bocian spośród ośrodków zlokalizowanych w Katowicach, Warszawie i Białymstoku.
Do programu zostaną zakwalifikowane pary, które spełniają następujące kryteria:
-wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat w/g rocznika urodzenia – dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 42 lat (wg rocznika urodzenia) jeżeli stężenie AMH jest powyżej 0,7 ng/ml,
pozostają w związku małżeńskim lub w związku partnerskim,
-są mieszkańcami Częstochowy,
-poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
-zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

- Klinika Bocian jako realizator miejskiego programu dofinansowania in vitro zapewnia mieszkańcom Częstochowy leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu. Opieką medyczną otaczają pacjentów u nas cenieni specjaliści o międzynarodowym doświadczeniu w obszarze niepłodności - dodaje Bartosz Mrugacz z Kliniki Bocian.

Składanie wniosków
Pary, które w tym roku chcą starać się o dofinansowanie zabiegu in vitro w ramach miejskiego programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego mogą składać wnioski od 22 do 28 lutego 2017 r. w Wydziale Zdrowia Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13 - IV p. pokój nr 413. Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniami dostępne są na stronie internetowej Urzędu. Pary, które chcą skorzystać z leczenia in vitro w Klinice Bocian powinny wskazać we wniosku Centrum Bocian, spółkę zarządzającą klinikami.

In vitro w Częstochowie
Częstochowa była pierwszym miastem, które wprowadziło program dofinansowania zabiegów in vitro. Zabiegi finansuje już piąty rok.
 
Badanie „Opinie Polaków na temat in vitro” zostało zrealizowane przez IQS na zlecenie Kliniki Bocian w dniach 15-17.06.2016 r. metodą Omnibus online RTS. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Analizą objęto grupę 800 Polaków w wieku 18-50 lat. Próba została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków w wieku 18-50 lat pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania.
 
Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian” należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia in vitro. Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy kliniki są cenionymi specjalistami o międzynarodowym doświadczeniu i uznanych osiągnięciach w dziedzinie niepłodności oraz ginekologii. Placówkę wyróżniają wysokie standardy oraz skuteczność leczenia. Klinika Bocian była jednym z realizatorów rządowego programu refundacji in vitro. Dysponuje trzema oddziałami: w Białymstoku, Warszawie oraz w Katowicach. Klinika powstała w 2006 roku.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Klinika Bocian

Komentarze (1)

  • avatar
    ~mokka 2017-02-21 19:09:00

    Niepłodne pary mogą także skorzystać z refundacji in vitro w Invimedzie w Katowicach. Wnioski tak samo można skladać od 22 do 28 lutego br. Warto się pospieszyć, bo miejsc jest niewiele!


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »