Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Klocki drewniane – najlepsza zabawa i nauka dla dzieci

Klocki drewniane – najlepsza zabawa i nauka dla dzieci
Zobacz więcej zdjęć »
Wybierając zabawki dla dziecka, rodzice chcą, by zapewniały one nie tylko rozrywkę maluchom, ale również spełniały funkcję edukacyjną. Obie te zalety posiadają klocki drewniane. Dlaczego jeszcze warto je zakupić? Dowiedz się z poniższego wpisu.


  1. Klocki, które uczą
  2. Jakie klocki wybrać?


Klocki, które uczą

Klocki drewniane dla dzieci dobrej jakości, takie jak dostępne w sklepie https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Drewniane-9223.html pozwalają na rozwijanie wyobraźni i kreatywności malucha. Dzięki nim dzieciaki uczą się tworzenia ciekawych konstrukcji, a równocześnie obserwują swoje pomyłki (np. ułożenie ciężkiego, dużego klocka na małym i lekkim, przez co konstrukcja runie), dzięki czemu uczą się wyciągać wnioski. Poza klasycznymi klockami o kształcie kwadratów, producenci oferują również wersje zawierające elementy w różnych innych kształtach, np. trójkątne albo okrągłe. Pozwalają one na tworzenie znacznie szerszej gamy konstrukcji, m.in. wież, domów oraz wielu innych obiektów.

Klocki dostępne w różnych kolorach stanowią także świetny sposób na naukę barw u malucha. Na rynku znaleźć można również klocki z cyframi albo literami alfabetu. Dzięki nim pociecha bawi się i równocześnie uczy liczenia czy poznaje alfabet.Jakie klocki wybrać?

Rynek oferuje tak bogaty asortyment klocków drewnianych, że nierzadko rodzicom, dziadkom czy ciociom i wujkom może być trudno wybrać konkretny rodzaj klocków dla dziecka. Poszukując więc odpowiednich klocków, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, by były one dopasowane do wieku dziecka. Mimo że tego rodzaju zabawkami mogą się bawić dzieci w niemal każdym wieku, to zestawy przeznaczone dla maluchów i starszych pociech nieco się różnią, zazwyczaj wielkością albo liczbą klocków.

Wybierając klocki z drewna, należy wziąć również pod uwagę kwestię bezpieczeństwa. W przypadku zakupu klocków dla najmłodszych dzieci, ważne jest, aby zabawki miały zaokrąglone brzegi, dzięki czemu nie zrobią one krzywdy podczas zabawy. Istotne jest również, aby zabawki były wykonane z bezpiecznych materiałów. Najlepsze jest naturalne drewno, które może być pomalowane farbami, jednakże należy wybierać wyłącznie te, które są nietoksyczne. Decydując się na klocki, najlepiej jest wybrać wersję posiadającą certyfikaty znanych instytutów.

Drewniane klocki to bardzo polecany typ zabawki dla dziecka. Posiada mnóstwo zalet edukacyjnych, a przy tym zapewnia maluchowi znakomitą zabawę. Cechuje się również bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne.

Foto źródło: pixabay.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »