Firma » Biznes

Klub Kobiet Przedsiębiorczych o CSR od kuchni

Klub Kobiet Przedsiębiorczych o CSR od kuchni
Zobacz więcej zdjęć »
CSR – pod tym skrótem kryje się bardzo istotna część działalności firm. O tym, dlaczego warto działać odpowiedzialnie w biznesie będą rozmawiać uczestniczki kolejnego otwartego Spotkania Kobiet Przedsiębiorczych, które odbędzie się już 5 września w Poznaniu.

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli z języka angielskiego CSR (corporate social responsibility) dziś nie oznacza wyłącznie wspierania charytatywnych inicjatyw czy przekazywania darowizn na cele społeczne. To koncepcja zarządzania firmą w taki sposób, by zyski biznesowe łączyć z etyczną działalnością i pozytywnym oddziaływaniem na społeczeństwo i środowisko naturalne. Znaczenie CSR dostrzega także Komisja Europejska, wymieniając ten obszar działalności jako jeden z najważniejszych czynników podnoszących konkurencyjność europejskich gospodarek i poszczególnych firm. – Pomimo to wiele firm nadal nie docenia znaczenia CSR i tego, w jaki sposób wpływa to na działalność przedsiębiorstwa. Mogłoby się wydawać, że tego typu działania mają charakter wyłącznie wizerunkowy. Nic bardziej mylnego – coraz częściej przy dokonywaniu wyboru dla konsumentów liczy się to, czy producent działa etycznie. Dlatego na kolejnym spotkaniu chcemy porozmawiać o tym, że warto działać odpowiedzialnie w biznesie – mówi Joanna Stankiewicz, współzałożycielka Klubu Kobiet Przedsiębiorczych.

Otwarte Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych o temacie „CSR od kuchni, czyli jak, dla kogo i po co działać odpowiedzialnie w biznesie” odbędzie się 5 września o godz. 18 w Museum Cafe (w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, ul. Wodna 27). Poprowadzi je Małgorzata Sikorska, menadżerka CSR i konsultantka PR. Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą zgłaszać chęć udziału wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Klubu Kobiet Przedsiębiorczych (www.klubkp.pl).


* * *


Klub Kobiet Przedsiębiorczych powstał w kwietniu 2008 r. Jego pomysłodawczyniami są Ewa Dominiak oraz Joanna Stankiewicz. Główną ideą działalności Klubu jest wspieranie postaw przedsiębiorczości oraz stworzenie platformy do wymiany biznesowej i ideowej dla kobiet prowadzących własną działalność gospodarczą oraz zajmujących decyzyjne stanowiska w rozmaitych firmach. Obecnie Klub realizuje swoje działania w formie comiesięcznych otwartych Spotkań Kobiet Przedsiębiorczych oraz kwartalnych spotkań zamkniętych Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. Członkinie kontaktują się ze sobą także za pośrednictwem strony internetowej Klubu.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

malwi_ak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 2 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »