Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Kobiety chętniej stosują nutrikosmetyki

Kobiety chętniej stosują nutrikosmetyki
Zobacz więcej zdjęć »
Prawie 40 proc. kobiet w roku 2007 używało preparatów poprawiających wygląd skóry, włosów i paznokci w kapsułkach lub tabletkach. Mężczyzn przyjmujących tego rodzaju preparaty było nieco ponad 7 proc. - wynika z badania OTC TRACK, prowadzonego przez TNS OBOP.

Tylko 7 proc. mężczyzn przyznaje, iż przyjmowało nutrikosmetyki, czyli preparaty mające na celu poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci. Przy tym ci, którzy stosują te preparaty, robią to raczej incydentalnie - prawie połowa sięgnęła po nie raz lub zaledwie kilka razy w roku. Relatywnie często - raz lub kilka razy dziennie - używa ich 23 proc. badanych.

Jak widać ta kategoria produktów nie cieszy się wśród mężczyzn dużym powodzeniem. Panie, w przeciwieństwie do panów, sięgają po preparaty poprawiające wygląd chętnie i dosyć często. Prawie 40 proc. kobiet użyło nutrikosmetyków co najmniej raz w ciągu ostatniego roku. 38 proc. użytkowniczek tych preparatów używa ich stosunkowo często - co najmniej raz dziennie. Kolejne 19 proc. sięga po te środki raz lub kilka razy w tygodniu, a okazjonalnie (raz kilka razy do roku) stosuje je 30 proc. pań.


„Wyniki badania potwierdzają tezę, że w zakresie dbania o wygląd zewnętrzny kobiety wyznaczają trendy, sięgając jako pierwsze po nowe produkty na rynku. Kobiety były prekursorkami używania w sposób bardziej powszechny różnego typu nowinek kosmetycznych. Jak się okazuje, zjawisko to dotyczy nie tylko kosmetyków do pielęgnacji zewnętrznej, ale również kosmetyków o działaniu od wewnątrz, czyli dostępnych bez recepty suplementów diety z kategorii nutrikosmetyków. Mężczyźni uczą się od kobiet używania produktów z nowej na rynku kategorii, ale jak pokazują dotychczasowe badania na ten temat, stanowią bardzo obiecującą grupę docelową.” – komentuje Magdalena Sawińska, z Sektora Badań Rynku Medycznego TNS OBOP.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »