Dom » Architektura

Kolejna ciekawa inwestycja na turystycznej mapie Małopolski

Kolejna ciekawa inwestycja na turystycznej mapie Małopolski
Zobacz więcej zdjęć »
Małopolska wzbogaciła się w ubiegłym roku o nowy obiekt noclegowy. Szary Residence jest położony w Michałowicach koło Krakowa, w sąsiedztwie ośrodka jeździeckiego KJK Szary. Jego wystrój nawiązuje do klimatu otaczających go budynków.

Szary Residence - oferujący 40 klimatyzowanych pokoi hotel o podwyższonym standardzie - mieści się 7 km od Krakowa. Trzygwiazdkowy obiekt powstał w sąsiedztwie Klubu Jazdy Konnej Szary Michałowice - największego w południowej Polsce ośrodka jeździeckiego, w którym na co dzień przebywa ponad 100 koni i gdzie mieści się szkółka jeździecka. Klub specjalizuje się w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu, a jego baza sportowa jest miejscem treningów zarówno amatorów i młodych adeptów jeździectwa, jak również jednych z najlepszych zawodników w naszym kraju. W tym miejscu organizowanych jest wiele zawodów hippicznych na poziomie międzynarodowym i ogólnopolskim. - Stąd też oryginalny wystrój obiektu, który jest utrzymany w klimacie otaczających go budynków. Konstrukcja szachulcowa pojawia się między innymi także w kawiarni przynależącej już do stajni - wyjaśnia Bartosz Radwan, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Szary Residence. - Wnętrza są ciepłe i przytulne, przewija się w nich naprzemiennie motyw starego drewna oraz naturalnej cegły, które zostały sprowadzone specjalnie na potrzeby tej inwestycji. Wnętrza zachowują styl industrialny; dominują tu prostota i jednolite barwy. Stropy restauracji zostały wykonane z żelbetonu, a posadzki z dębu. Całość natomiast oświetlają żarówki dekoracyjne - opisuje B. Radwan.

Za projekt wnętrz odpowiadają arch. wnętrz Katarzyna Kuchejda i arch. wnętrz Milena Całka, które zadbały o każdy detal, szczególną wagę przykładając do naturalnych materiałów.  - Projekt hotelu powstawał etapowo; najpierw pokoje, potem recepcja i restauracja, wreszcie spa i strefa relaksu. Naszym założeniem było stworzenie miejsca, które w prostocie i surowości będzie eleganckie i ponadczasowe. Wybierając materiały ważna dla nas była ich jakość oraz fakt, że w połączeniu ze sobą stworzą przytulny oraz indywidualny charakter wnętrz - mówi arch. wnętrz Katarzyna Kuchejda. - Żywica epoksydowa oraz beton architektoniczny został zestawiony z deskami dębowymi Chapel Parket, a stara cegła zdobiąca ściany z eleganckimi wykładzinami Newmor. Szorstkość i delikatność stanowi udany kontrast i sposób na wysmakowany klimat wnętrz, w których wielkoformatowe wydruki na szkle zdjęć pięknych koni przypominają, że obiekt jest częścią klubu jeździeckiego KJK Szary - dodaje arch. wnętrz Milena Całka
W wybranych pokojach, jak i Restauracji Szary zamontowane zostały dębowe podłogi Chapel Parket w kolorze Deep smoked biały. Na potrzeby obiektu przygotowano w sumie ponad 400 metrów kwadratowych desek o grubości 20 mm i szerokości 180 mm. Za realizację zamówienia i montaż desek odpowiada firma Krak-Parkiet ze stolicy Małopolski, autoryzowany dystrybutor podłóg Chapel Parket.

Zarówno sam hotel, jak i jego otoczenie (zwłaszcza ośrodek jeździecki) robią duże wrażenie. To jedna z większych inwestycji z udziałem podłóg Chapel Parket, która była realizowana w ostatnim czasie w Małopolsce. Szary Residence to kolejny w tym regionie obiekt użyteczności publicznej (m. in. po restauracji na Kazimierzu, podhalańskim hotelu, czy zabytkowej kamienicy przy krakowskim rynku), w którym zamontowano nasze produkty- komentuje Paweł Bekas, ekspert marki Chapel Parket
Uruchomiony w 2015 roku hotel, poza pokojami, oferuje także dwie profesjonalne sale konferencyjne, każda z nich ma  powierzchnię ponad 40 metrów kwadratowych. - Świetnie przygotowany personel organizuje imprezy i wydarzenia zarówno dla grup, jak i klientów indywidualnych. Pobyt w Szary Residence to idealne połączenie wypoczynku w ciszy i spokoju a zarazem bliskości magicznego Krakowa - podsumowuje Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu. 

* * *
Zdjęcia: 
Krak-Parkiet, www.krakparkiet.pl
Fotografia Reklamowa Dziedzic

* * *
Chapel Parket – podłogi z własną historią 
www.chapelparket.pl
www.facebook.com/ChapelParketPolska 
Chapel Parket to marka tworzonych na zamówienie dębowych podłóg. Przy ich produkcji stosowany jest olej Floor Service Hardwax Oil wzbogacony związkami krzemu, który jest odporny na działanie wody, wina, piwa, coli, kawy, herbaty, soków owocowych i mleka. Substancja jest zgodna z normą DIN 68861 1A. Odporność na działanie śliny i potu jest zgodna z normą DIN 53160. Olej jest ponadto zgodny z europejską normą EN71 dotyczącą zabawek z drewna.

* * *

KONTAKT:
Chapel Parket Polska Sp. z o.o.
www.chapelparket.pl

Anna Koza
specjalista ds. public relations
anna.koza@adventure.media.pl
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »