Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Kolejna inicjatywa społeczna dla dzieci na wrocławskim Nadodrzu

Kolejna inicjatywa społeczna dla dzieci na wrocławskim Nadodrzu
Zobacz więcej zdjęć »
Lepienie w glinie, malowanie, rysowanie, a nawet teatrzyk to tylko część atrakcji, które czekają na dzieci z Nadodrza. Dzięki wsparciu Fundacji Rosa Grupa Mima rozpoczęła cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-edukacyjnych skierowanych do najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

Od dłuższego czasu różne instytucje oraz organizacje pozarządowe dokładają starań, by odnowić oraz ożywić społecznie wrocławską dzielnicę Nadodrze.

W działania te  wpisuje się trzymiesięczny projekt warsztatów artystyczno-edukacyjnych, finansowany przez Fundację Rosa. Prowadzi je trójka animatorów kultury - absolwentów kierunków pedagogiki, psychologii i studiów artystycznych Akademii Sztuk Pięknych. W projekcie bierze obecnie udział 27 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Dodatkowo w zajęciach uczestniczy grupa najmłodszych, którzy nie wyjechali na zimowe ferie.

Na dzieci, oprócz tradycyjnych zajęć plastycznych: malowania, rzeźbienia i rysowania, czekają zajęcia teatralne. Polegają one na tworzeniu krótkich scenek z ich ulubionych bajek, przedstawianych za pomocą pantomimy. Maski i stroje przygotowywane są przez najmłodszych własnoręcznie podczas warsztatów. Powstała grupa teatralna zamierza odwiedzić oddziały i szpitale dziecięce we Wrocławiu, aby umilić czas małym pacjentom.

- Tego typu inicjatywy stanowią atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu i są efektywnym narzędziem wyrównywania szans - mówi Bohdan Pecuszok, prezes Fundacji Rosa. - Uruchamiając warsztaty, mieliśmy szczególnie na uwadze ferie zimowe. Chcieliśmy umożliwić najmłodszym z Nadodrza aktywne i przede wszystkim kreatywne spędzenie wolnego czasu - dodaje.

To nie pierwsza inicjatywa na Nadodrzu wspierana przez Fundację Rosa. W ubiegłym roku Rosa wsparła finansowo Uniwersytet Latający, projekt wrocławskiego Stowarzyszenia Aktywnych Społecznie „Trampolina”, który obejmuje dziewiętnaście miesięcy kreatywnych działań streetworkerskich.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Fundacja Rosa
http://www.fundacjarosa.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 3 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »