Gospodarka » Bezpieczeństwo
Kolejna ważna inwestycja Sivantos w Poznaniu
Zobacz więcej zdjęć » |
Koncern wynajął w tym celu dwie hale magazynowe i ponad 400 m2 powierzchni biurowej. Każdego dnia z EDC w Komornikach wysyła się aż 2 tysiące paczek z zamówionymi aparatami słuchowymi, wkładkami usznymi czy akcesoriami.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Uruchomienie EDC jest kolejną wielkopolską inwestycją Sivantos. Dokładnie roku temu koncern przeniósł do Poznania całą swoją europejską produkcję aparatów słuchowych i wkładek usznych - centrum produkcyjne Sivantos (EMC) znajduje się w Poznaniu. Umieszczenie w Komornikach centrum logistycznego jest więc konsekwencją wyboru Poznania na strategiczne miejsce koncernu obsługujące, wszystkich kontrahentów z Europy. Koncern w obu poznańskich centrach: produkcyjnym i logistycznym zatrudnia 370 osób.
Magazyny EDC znajdują się w dwóch podpoznańskich halach liczących łącznie ponad 2500 metrów kwadratowych powierzchni. To stąd do Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji, Polski, (a niebawem także do Niemiec i Włoch) wysyłane są każdego dnia aparaty słuchowe również te wyprodukowanych w Poznaniu (warto przypomnieć, że właśnie w Poznaniu powstają najbardziej dyskretne, najmniejsze, mierzące kilkanaście milimetrów aparaty wewnątrzuszne dla klientów europejskich). Oprócz tego centrum logistyczne Sivantos zaopatruje wszystkich klientów z Europy m.in. w baterie, ładowarki, wkładki i wszystkie możliwe akcesoria do aparatów słuchowych.
- Dzięki centralizacji firma zyskuje możliwość lepszego i kompleksowego zarządzania procesami logistycznymi. Ekipa z Poznania utrzymuje obecnie ciągłość dostaw na całą Europe, przez co klienci otrzymują nasze produkty szybciej – mówi Gennaro Cerra, dyrektor operacyjny i członek zarządu Sivantos Polska,. - Skupienie w Poznaniu zarówno produkcji jak i logistyki koncernu to strzał w dziesiątkę zarówno z punktu widzenia biznesowego jak i optymalizacji procesów. Stworzyliśmy tu europejskie serce koncernu. Dzięki temu z jednego miejsca możemy skutecznie zarządzać dużymi projektami oraz wdrażać kolejne kierunki bezpośredniej dystrybucji.
Dla europejskich klientów Sivantos oznacza to znaczne skrócenie czasu realizacji zamówienia i to bez względu na to czy zamawiającym jest duży partner z siecią placówek czy właściciel jednego lub dwóch gabinetów protetycznych. Wszystkie wkładki uszne i wiele aparatów słuchowych tworzonych jest na zamówienie, ponieważ klient dostaje konkretny, zindywidualizowany, pasujący tylko do jego ucha produkt.
Informacje o Grupie Sivantos
Sektor aparatów słuchowych należący wcześniej do koncernu Siemens AG został włączony
do Grupy Sivantos na początku 2015 roku. Sivantos może z dumą patrzeć na ponad 140 - letnią tradycję niemieckiej inżynierii i niezliczoną ilość globalnych innowacji. Dzisiaj Sivantos jest jednym z największych na świecie producentów aparatów słuchowych. Ten wywodzący się z koncernu Siemens dział, zatrudniający obecnie ponad 6000 pracowników, osiągnął w roku fiskalnym 2016/17 dochód w wysokości 967 mln EUR oraz odnotował EBITA (z normalizacją) na poziomie 238 milionów EUR. Sivantos dostarcza aparaty słuchowe protetykom słuchu i partnerom handlowym w ponad 120 krajach. Szczególnie wysoką wartość przywiązuje się do rozwoju produktu. Z tego powodu Sivantos ze swoimi markami Signia, Siemens, Audio Service, Rexton, A&M, HearUSA i audibene ma zamiar w najbliższych latach stać się firmą wiodącą na świecie. Właścicielami Sivantos są inwestorzy EQT z rodziną Strüngmann w roli współinwestora.
Sivantos GmbH jest licencjobiorcą znaków handlowych koncernu Siemens AG.
Nadesłał:
RobertKozubal
|
Komentarze (0)