Rozrywka i wypoczynek » Sport

Kolejne Mistrzostwo Polski w Triathlonie dla Ewy Bugdoł

Kolejne Mistrzostwo Polski w Triathlonie dla Ewy Bugdoł
Zobacz więcej zdjęć »
Ewa Bugdoł, wielokrotna Mistrzyni Polski w Triathlonie na Dystansie Długim ponownie zatriumfowała. W niedzielę, 16 sierpnia br., sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka, zdobyła siódme Mistrzostwo Polski w Triathlon Stronie Ślaskie na Dystansie Długim ITU (20).

Triathlon Stronie Śląskie to górska odsłona Enea Tri Tour - cyklu największych dziewięciu imprez triathlonowych w Polsce. Podczas całego weekendu sportowej rywalizacji, która odbyła się 15-16 sierpnia br. w dolnośląskim Stroniu Śląskim, zawodnicy mieli okazję powalczyć o tytuł Mistrza Polski na dystansie długim ITU oraz w crosstriathlonie, którego trasa odbyła się w górskich i szutrowych warunkach. 

Ewa Bugdoł, utytułowana zawodniczka z Rud, zwyciężyła wśród kobiet na Dystansie Długim ITU (20), który składał się z 3 km pływania, 80 km jazdy rowerem oraz 20 km biegu. Triathlonistka osiągnęła czas 5h 43 min. W klasyfikacji generalnej natomiast uplasowała się na 11 miejscu. Jak sama przyznaje, stopień trudności trasy w Triathlon Stronie Śląskie był dla niej niemałym zaskoczeniem - Nie spodziewałam się, że trasa będzie aż tak wyczerpująca. Mordercza wręcz. W tak ciężkich zawodach w Polsce jeszcze nie brałam udziału - przyznaje Ewa Bugdoł- Wszystkie etapy rywalizacji wymagały wielkiego wysiłku z mojej strony. W pływaniu do pokonania były cztery pętle, gdzie po każdej z nich odbywał się ok. 200 m bieg w wodzie. W odcinku kolarskim do przejechania było 5 pętli, a na każdej z nich długi podjazd mierzący ok.7 km i długi kręty zjazd. Co więcej, początkowo postanowiłam wystartować na rowerze czasowym, jednak ze względu na własne bezpieczeństwo i specyfikę trasy zdecydowałam się na rower szosowy. Dodam jeszcze, że przewyższenia sięgały ponad 1600m. Ostani etap zawodów, odcinek biegowy, także nie był lekki i strasznie mi się dłużył. Jednak w dużej mierze dzięki dopingowi kibiców, udało mi się go z powodzeniem pokonać - relacjonuje zawodniczka z Rud.


Pomimo tak niełatwego startu, Ewa Bugdoł nie żałuje, że zdecydowała się na udział. - Muszę  przyznać, że pomimo wyczerpującego dystansu jestem szczęśliwa, że udało mi się zdobyć kolejny tytuł Mistrza Polski oraz cenne punkty, które wliczane są do Pucharu Świata - opowiada reprezentantka WLKS Kmicic Częstochowa. 

Już 13 września br., odbędzie się Puchar Świata w Triathlonie na Dystansie Długim ITU w chińskim miasteczku Weihai nad Morzem Żółtym. Reprezentantka Polski powalczy w nim o najwyższe podium.* * *

Autor tekstu: Magdalena Matusik, Adventure Media
Zdjęcia: Facebook Ewa Bugdol Blog   adres: https://www.facebook.com/pages/Ewa-Bugdol-Blog/425457297541436?fref=ts

* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *

KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »