Moda » Biżuteria

„Kolekcja” w Monachium

„Kolekcja” w Monachium
Zobacz więcej zdjęć »
Kolekcja współczesnej polskiej sztuki złotniczej ze zbiorów Marii Magdaleny Kwiatkiewicz miała w lutym swoją międzynarodową premierę. Wystawa jedynej znanej, prywatnej kolekcji polskiego złotnictwa, była jednym z wydarzeń podczas największych w UE targów jubilerskich Inhorgenta Europe, w Monachium.

Wystawa obejmowała wybrane prace z kolekcji, na którą składają się prace ponad stu projektantów, m. in. unikaty oraz dzieła powstałe na zamówienie kolekcjonerki, autorstwa wybitnych twórców. Od biżuterii tradycyjnej, po małe formy rzeźbiarskie. Ich prezentacja cieszyła się wielkim zainteresowaniem międzynarodowej publiczności.

 Początki kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz sięgają 1998 roku, kiedy powstała Galeria YES, jako miejsce wspierające polskich artystów - zwłaszcza młodego pokolenia - oraz promujące polską sztukę złotniczą, we wszystkich jej przejawach. Kolekcja jest otwarta, i ma ambicję stać się zbiorem reprezentatywnym dla panoramy zjawisk zachodzących we współczesnym złotnictwie i sztuce projektowania biżuterii.

Także miłośnicy biżuterii artystycznej i oryginalnego wzornictwa w Polsce, będą mieli jeszcze okazję, by zobaczyć wybrane prace z kolekcji. Prezentowane będą w cyklu Współczesna Sztuka Złotnicza w Teatrze Współczesnym w Warszawie, w dwóch odsłonach: część I - od 9 marca do 19 kwietnia 2009; część II - od 20 kwietnia do 14 czerwca 2009. Sponsorem wystaw są Sklepy Jubilerskie YES. Zapraszamy!

www.yes.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Szymon P.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »