Dom » Wnętrza

Kolory w Twoim domu

Salon, czy inaczej pokój dzienny to szczególnie kluczowe pomieszczenie w naszym domu. Każdy gość który, odwiedza nasz dom widzi to pomieszczenie a i my spędzamy tam większość wolego czasu. Należy więc zabiegać o właściwy koloryt ścian w pokoju dziennym.

Barwa, jaką będziemy mieć na ścianach musi harmonizować tak z naszymi meblami, wykładziną, a ponad to jeszcze resztą mieszkania. W pokoju dziennym zazwyczaj fantastycznie sprawdzają się rozmaite odcienie bieli, beżu oraz szarości. Są one na tyle stonowane, że doskonale korespondują z pozostałymi, także bardziej jaskrawymi barwami. Te barwy nie sprawiają wrażenia mdłych, lub zimnych jeżeli tylko użyjemy odpowiednie światło. Doskonale nadaje się oświetlenie punktowe, tj. położone w wielu punktach lampy stołowe. Gwarantują one uczucie przytulności.

W sytuacji gdy pozostała część mieszkania jest utrzymana w mocnych kolorach nie ma sensu wymalować salonu na tego fasonu kolory bo zniszczymy spójność całego wnętrza. Idealna barwa ścian w reprezentacyjnym wnętrzu wtedy powinien być bardziej korespondujący z resztą pomieszczeń w domu. Pokój dzienny jest najczęściej największym pomieszczeniem w mieszkaniu, a więc zdecydowanie możemy zdecydować się odcienie ciemniejsze. W sytuacji gdy wybieramy mocne kolory w pokoju dziennym to nasze meble oraz akcesoria mogą być w jasnych tonach czy też w mocnej kolorystyce, w takim celu by odcinały się od tła. Jasne barwy farb zapewniają nam szersze możliwości z wyborem elementów wyposażenia czy dekoracji. Wybór świetnego koloru ścian w salonie wcale nie jest prostą decyzją. Winno się przystąpić do owego wyzwania w sposób pomysłowy i racjonalny, biorąc pod uwagę kształt i doświetlenie salony ale przede wszystkim preferencje mieszkańców. Bo przecież salon to punkt gdzie wspólnie miło spędzają czas, a zatem powinni czuć się tutaj komfortowo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Dabali777

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114017 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )