Dom » Budownictwo

Komórki lokatorskie w przestrzeniach użytkowych. Wygodna alternatywa dla piwnicy

Komórki lokatorskie w przestrzeniach użytkowych. Wygodna alternatywa dla piwnicy
Zobacz więcej zdjęć »
W sytuacji, gdy ceny mieszkań są wysokie, każdy metr przestrzeni jest na wagę złota. Komórki lokatorskie czy też piwnice to bardzo użyteczne pomieszczenia, w których można bezpiecznie przechowywać wszystko to, co nie jest nam aktualnie potrzebne.

- Stanowi to dobre i szybkie rozwiązanie, znacznie łatwiejsze i wygodniejsze od murowania ścian - wyjaśnia ekspert firmy NITUS, Paweł Orzeł. Komórki lokatorskie to obecnie cieszący się coraz większą popularnością trend, który realizowany jest w coraz większej liczbie przestrzeni użytkowych. 

W kamienicach i osiedlach z wielkiej płyty standardem są piwnice dla lokatorów z murowanymi ścianami. Często przegrody wykonane są z tzw. cegły dziurawki. Obecnie, w nowoczesnych realizacjach deweloperskich, prym wiodą komórki lokatorskie wykonane ze stalowych elementów. Takie rozwiązania sprawdzają się nie tylko w budynkach mieszkalnych ale także w innych projektach użytkowych. W porównaniu do murowanych ścianek są też wygodniejsze i szybsze w montażu oraz lżejsze, przez co nie obciążają zbytnio konstrukcji całego budynku.

Komórki lokatorskie coraz częściej pojawiają się w budynkach wielorodzinnych, szpitalach, szkołach, biurowcach, akademikach itp. - Pozwalają na uzyskanie indywidualnej przestrzeni  gospodarczej czy garażowej, jak i dodatkowej powierzchni, którą możemy zagospodarować według własnych potrzeb – tłumaczy Paweł Orzeł, ekspert firmy NITUS. - Systemowe ścianki działowe są lekkie i proste w montażu a w razie jakichkolwiek zmian możemy je bez problemu zdemontować. Wygrodzenia charakteryzują się wytrzymałością, trwałością i odpornością na korozję. Można dopasować je do kształtu i specyfiki każdego pomieszczenia, jak i budynku – dodaje ekspert firmy NITUS. Warto wspomnieć, że niegdyś komórki umiejscawiane były na poziomie -1. Obecnie coraz częściej sytuowane są tam podziemne garaże, a komórki powstają na poziomie mieszkań, co zwiększa komfort korzystania z nich. 

Lekkie i funkcjonalne wygrodzenia to obecnie coraz częściej spotykany trend w budownictwie. Zapewniają one komfort użytkowania z zachowaniem pełnej prywatności. Producentem takich rozwiązań jest właśnie firma NITUS, która zrealizowała już szereg tego typu projektów w całej Polsce. 

Warto pamiętać, że o komforcie i funkcjonalności decydują także rodzaje wypełnień przegród. Do dyspozycji odbiorców są ażurowe i kratowe, które zapewniają tak istotną w pomieszczeniu wentylację. Natomiast pełne, dające gwarancję spokoju i prywatności, stanowią doskonałą alternatywę dla ścianek murowanych. - Trzeba też pamiętać, że oprócz praktyczności, estetyki i wygody ścianki działowe do komórek w piwnicach i poddaszach muszą spełniać różne wymogi  stawiane przez inwestora, użytkownika, generalnego wykonawcę i administratora budynku. Wszystko po to by zachować bezpieczeństwo ale także komfort użytkowania – dodaje na koniec ekspert firmy NITUS. 

***

Firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Jest także producentem stolarki aluminiowej, PVC i przeciwpożarowej, rolet zewnętrznych, moskitier oraz komórek lokatorskich. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Drużków Pusty (powiat brzeski, woj, małopolskie). Więcej informacji na stronie www.nitus.pl

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Dik

Adventure Media

aleksandradik@adventure.media.pl

tel: +48 604 231 738
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »