Gospodarka » Żywność

Kompania Piwowarska nakręca akcję pomocy dzieciom wspólnie z Fundacją Bez Tajemnic

Kompania Piwowarska nakręca akcję pomocy dzieciom wspólnie z Fundacją Bez Tajemnic
Zobacz więcej zdjęć »
Pracownicy Kompanii Piwowarskiej w lipcu br. oficjalnie rozpoczęli akcję zbierania plastikowych zakrętek. W Poznaniu i Warszawie ustawiono specjalne torebki oznaczone logiem programu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zakrętek zostaną przeznaczone na pomoc podopiecznym Fundacji Bez Tajemnic.

Pracownicy Kompanii Piwowarskiej już od dwóch lat z własnej inicjatywy zbierali nakrętki. W tym roku zapadła decyzja o przyłączeniu się do programu „Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, prowadzonego przez Fundację Bez Tajemnic. W Poznaniu i Warszawie już ustawiono specjalne torebki, które ułatwią zbiórkę nakrętek, zaś w najbliższym czasie do akcji włączą się także pracownicy browarów z Białegostoku i Tychów. Dochód ze sprzedaży zebranych surowców w 100% zostanie przeznaczony na sfinansowanie sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci.

Naszą przygodę z zakrętkami rozpoczęliśmy w 2010 roku. Zmotywował nas artykuł „Białostockie marzenia w nakrętce” zamieszczony na wewnętrznym portalu pracowników KP. Do akcji szybko przyłączyli się pracownicy całego działu, dorzucając zebrane zakrętki – wspomina Kinga Bałdyga z działu IT Kompanii Piwowarskiej.

Liczy się każda sztuka

Zebrane w KP zakrętki za pośrednictwem Fundacji Bez Tajemnic trafią do firm recyklingowych, które przerobią je na surowiec wtórny, wykorzystywany do produkcji plastikowych elementów, np. wiader czy doniczek. Aby zebrać 1 kg surowca, potrzeba ok. 400 nakrętek. Jeśli każdy pracownik Kompanii Piwowarskiej dorzuci 1 nakrętkę dziennie, miesięcznie firma jest w stanie zebrać 240 kg. Gdyby zaledwie 1 na 5 Polaków podjął taką inicjatywę, która przecież nic nie kosztuje, w skali kraju codziennie można by zgromadzić ilość nakrętek umożliwiającą zakup dwóch wózków inwalidzkich, co daje 730 wózków rocznie!

Zakrętki warto zbierać, ponieważ jednym małym gestem możemy pomóc potrzebującym dzieciakom, które dzięki naszej inicjatywie otrzymały wymarzony sprzęt rehabilitacyjny. Nic tak bardzo nie motywuje jak uśmiech dzieci, które dzięki zakrętkom mogą wyjść na spacer i oprócz szpitalnych łóżek lub swojego sterylnego pokoju zobaczyć to, co dla nas jest normalnością i codziennością zieleń liści czy promienie słońca mówi Michał Żukrowski z Fundacji Bez Tajemnic.

Od programu do fundacji

Program Zakretki.info Pomagamy nie tylko przyrodzie... zakłada prowadzenie regularnej zbiórki plastikowych zakrętek, z której dochód w 100% przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Program działa od 2008 r. i zarządzany jest zgodnie z zasadą 100% zakrętek w 100% na rzecz dzieci. Pozostałe działania, takie jak zakup worków, sznurków czy rękawic, finansowane ze środków pozyskanych od sponsorów. W 2012 r. powstała fundacja założona przez wolontariuszy, która wspomoże pozyskiwanie środków na podstawową działalność programu. Do tej pory dzięki zebranym zakrętkom udało się pomóc 9 dzieciom. Aktualnie trwa zbiórka na wózek inwalidzki i siedzisko dla Jasia z Alwerni, podopiecznego fundacji, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe.

 

Do redaktora:

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd's, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz oddziały handlowe na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 r. wyniosła 13,5 mln hektolitrów piwa.

 

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2012 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 31,4 mld USD oraz wypracował zysk brutto (EBITA) w wysokości 5,6 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.www.kp.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kompania Piwowarska S. A.
http://kp.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »