Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Konferencja PTPR

Konferencja PTPR
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 24-26 września 2012 na zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się V konferencja naukowo-szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Ratunkowego.

Hasło przewodnie spotkania to: Wypadki masowe, Katastrofy. Współdziałanie służb ratowniczych.

Program konferencji obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny postępowań ratunkowych. Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej oraz wymiana poglądów dotycząca postępowania ratunkowego w przypadku nagłego zdarzenia masowego.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: szpitalny oddział ratunkowy w zdarzeniu masowym, stres osób pomagających, medycyna w warunkach wojennych, rola dyspozytora medycznego z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, postępowanie szpitalne w masowych zdarzeniach chemicznych, aspekty prawne, społeczno-psychologiczne wypadku masowego, systemy wsparcia personelu medycznego. W trakcie konferencji przewidziany jest program warsztatów symulacyjnych i pokazów działania w sytuacjach wypadku masowego(manewry ratownicze, sposoby selekcji pacjentów na polach bitew, symulacja zamachu terrorystycznego)

Do debat zaproszono wybitnych specjalistów z Polski i z zagranicy, którzy odwołają się do aktualnej wiedzy oraz praktyki i przedstawią na co uczestnik nagłego zdarzenia ma wpływ podczas ratowania osób poszkodowanych.

Podczas konferencji prezentowane będą nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenia: defibrylatory: LIFEPAK20e oraz LIFEPAK15, LIFEPAK1000 oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej Lucas2.

V Konferencja PTPR, odbędzie się pod honorowym patronatem Ministra Zdrowia.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram Konferencji dostępne na stronie:

http://www.ptpr.org.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

s.wozniak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 7 dni:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »