Technologie » Komputery

Konferencja „Typografia w świecie mediów” pod patronatem Signs.pl

Konferencja „Typografia w świecie mediów” to okazja do zapoznania się z nowymi kierunkami rozwoju tej dziedziny. Specyfika rozwiązań typograficznych w filmie, telewizji, Internecie, w przestrzeni publicznej - to wszystko znajdzie się w programie spotkania objętego patronatem portalu Signs.pl.

Organizatorzy zaprosili na konferencję ekspertów, którzy podzielą się nie tylko swoją wiedzą, ale również doświadczeniem:

  • dr Tomasz Wełna pokaże jak przekroczyć granice tekstu i litery, aby typografia stała się obrazem. Udowodni, że forma graficzna tekstu ma wpływ na odbiór jego treści.
  • Trener Maciej Przepióra skupi się na typografii urządzeń przenośnych. Dla niego typografia na potrzeby telefonów komórkowych, tabletów czy też czytników książek elektronicznych nie ma tajemnic.
  • Montażysta i scenarzysta Marcin Fischer zajmie się typografią w ruchu, nowym, specyficznym kierunkiem sztuki użytkowej. Powstał on na przecięciu typografii, filmu, animacji, designu i fotografii. Nie wypada pominąć tej tematyki w świetle dzisiejszego zainteresowania filmem.
  • dr Daria Rzepiela przedstawi strategie typografii w przestrzeni publicznej. Zwróci uwagę na korelację między nowymi technologiami a typografią oraz zadba o przekaz typograficzny i jego zrozumienie.


W ramach patronatu medialnego portal polskiej reklamy wizualnej Signs.pl udzieli organizatorom wsparcia w formie kampanii informacyjnej oraz kampanii promocyjnej realizowanych na stronach portalu.

Warsztaty odbędą się w Warszawie 28 września. Koszt uczestnictwa: 300 zł netto. Organizatorem spotkania jest IT Media s.c.

Więcej informacji: http://www.itmedia.pl/new.php?nid=385


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

signs.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »