Dom » Architektura

Konferencje dla biur projektowych. Innowacyjne produkty Winkhaus inspirują architektów

Konferencje dla biur projektowych. Innowacyjne produkty Winkhaus inspirują architektów
Zobacz więcej zdjęć »
W dniach 16-17 października odbyła się w Giżycku ostatnia z cyklu 3 konferencji dla architektów współorganizowanych przez firmę Winkhaus. W cyklu Innowacje Inspiracje Trendy wzięło udział około 300 przedstawicieli pracowni projektowych z całego kraju.

Konferencje w Ustce, Bukowinie Tatrzańskiej i Giżycku dotyczyły najnowszych rozwiązań z dziedziny automatyki drzwiowej, elektronicznej kontroli dostępu, systemów aluminiowych, szkła i uszczelnień fasadowych oraz farb proszkowych.

Firma Winkhaus przedstawiła architektom innowacyjny system dostępowy  blueSmart, który umożliwia elektroniczną kontrolę dostępu w obiektach opartą na tzw. sieci wirtualnej. W tej technologii nośnikiem informacji jest klucz wyposażony w chip, który komunikuje się z elektronicznymi wkładkami i oprogramowaniem. Pozwala to na wygodne użytkowanie i administrowanie systemu kontroli dostępu i daje praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy. W opinii uczestników konferencji jedną z najistotniejszych zalet systemu blueSmart jest łatwość jego instalacji w obiektach modernizowanych, ponieważ nie wymaga on okablowania, a wkładki elektroniczne bez przeróbek zastępują standardowe wkładki patentowe.

Architekci z dużym zainteresowaniem przyjęli także najnowsze produkty Winkhaus z dziedziny okuć do stolarki. Zaprezentowany został elektromechaniczny zamek blueMatic EAV3 umożliwiający otwieranie drzwi za pośrednictwem pilota, telefonu komórkowego, czytnika linii papilarnych oraz transponderów. Uczestnicy konferencji zapoznali się także z innowacyjnym okuciem okiennym activPilot Comfort PADM z funkcją automatycznego wietrzenia. Okucie wyposażone w napęd elektryczny i panel dotykowy do programowania pozwala na przewietrzanie pomieszczeń podczas nieobecności użytkowników, zapewniając jednocześnie podwyższoną odporność na włamanie.

Wraz z firmą Winkhaus współorganizatorami konferencji były firmy Geze, Guardian, IGP Pulvertechnik, Ponzio i Proventuss.


Winkhaus Polska Beteiligungs (PRESS BOX)
www.winkhaus.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »