Technologie » Komputery

Konica Minolta bizhub C652DS – prosta archiwizacja dokumentów

Konica Minolta bizhub C652DS – prosta archiwizacja dokumentów
Zobacz więcej zdjęć »
Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek nowe urządzenie wielofunkcyjne bizhub C652DS posiadające zaawansowane funkcje skanera. Rozwiązanie wyposażone jest również w drukarkę, kopiarkę oraz faks.

Nowe rozwiązanie firmy Konica Minolta bizhub C652DS wyposażono w zaawansowany skaner, który doskonale sprawdza się np. jako narzędzie do archiwizowania dokumentów. Zawdzięcza to m.in. technologii Dual Scan, która pozwala na symultaniczne skanowanie obu stron dwustronnego dokumentu oraz niezwykłej szybkości pracy, czyli skanowania 156 obrazów na minutę.

Dodatkowo bizhub C652DS oferuje użytkownikom funkcje kolorowego oraz monochromatycznego drukowania i kopiowania, a także opcję faksu. Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się, jako główne urządzenie komunikacyjne w centralnych działach reprograficznych (CRD) oraz dużych grupach roboczych.

„W wielu firmach wydajne i proste skanowanie to dzisiaj podstawa. Ułatwia dzielenie się informacjami oraz ich archiwizowanie, co zdecydowanie optymalizuje pracę w firmie" - wyjaśnia Piotr Blachowski, Product Manager Konica Minolta Business Solutions Polska Sp. z o. o. - „Technologie zastosowane w rozwiązaniach Konica Minolta z serii bizhub sprawiają, że sprzęt ten idealnie nadaje się do zarządzania obiegiem dokumentów w firmie."

Urządzenie bizhub C652DS skanuje w trybie TWAIN. Umożliwia zapisanie dokumentów jako plików m.in. JPEG, TIFF, PDF i encrypted PDF. Pozwala na skanowanie do skrzynek użytkowników, serwerów typu FTP, kluczy USB czy też wysyłanie ich e-mailem.

bizhub C652DS został wyposażony w aplikacje ułatwiające pracę z dokumentami cyfrowymi. Open Bee Scan Viewer umożliwia zamianę magazynu dokumentów w dostępną dla wielu osób cyfrową bazę danych, w której bez problemu można znaleźć poszukiwane informacje. Aplikacja eCopy ShareScan bezpośrednio udostępnia zeskanowane pliki w większości systemów zarządzania dokumentami i zajmuje się ich tworzeniem, edycją, rejestrowaniem, oraz dystrybucją. Natomiast przeglądarka i-Option, widoczna bezpośrednio na panelu sterowania, pozwala na bezpośredni dostęp do dokumentów i stron w sieci, co ułatwia ich wydruk.

Nowy system Konica Minolta to również zaawansowane funkcje kolorowego i monochromatycznego drukowania i kopiowania. Prędkość produkcji dokumentu to odpowiednio 65 i 50 stron na minutę. Pozwala również na druk roboczy oraz dwustronny, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia. Obsługiwane nośniki to: papier w formacie od A6 do A3 i gramaturze 64-300 g/m2 oraz banerowy o maksymalnych rozmiarach: 1200x297 mm. Urządzenie ma szerokie możliwości wykańczania dokumentów, m.in. zszywanie, dziurkowanie oraz broszurowanie.

System bizhub C652DS wyposażony jest w aplikacje z otwartej platformy oprogramowania bizhub Extended Solution Technology (bEST) Konica Minolta. Umożliwiają one integrację z już funkcjonującymi w firmie systemami workflow. Pozwalają również na pełną personalizację uprawnień dla wszystkich użytkowników, a także założenie do tysiąca skrzynek pracowników o zróżnicowanych uprawnieniach: od prywatnych, przez grupowe, po publiczne. Integracja z siecią lokalną w standardzie PCL, PostScript 3 oraz XPS przebiega niezauważalnie dzięki zaawansowanemu kontrolerowi druku Emperon.

Rozwiązanie bizhub C652DS zostało wyposażone w polimeryzowany, przyjazny dla środowiska toner Simitri HD. Gwarantuje on szczegółowe i ostre odwzorowanie linii i czcionek. Wydruki wykonane w tej technologii charakteryzują się również trwałością i odpornością na rozmazywanie, a także minimalizują efekt tzw. łódkowatości.

Czwarta funkcja systemu bizhub C652DS to faks. Umożliwia zarówno tradycyjne wysyłanie i otrzymywanie wiadomości, jak i cyfrowe, czyli „z" i „do" komputera pracownika. Administrator ma możliwość ustawienia do 2100 odbiorców wiadomości faksowych.

Urządzenie bizhub C652DS zostało uznane przez niezależne laboratoria za przyjazne dla środowiska. Posiada certyfikaty: Energy Star, German Blue Angel, WEEE oraz RoHs. Zostały przyznane m.in. za niski pobór energii, niższe wydzielanie ciepła oraz skuteczny recykling materiałów eksploatacyjnych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »